به گزارش صبح توس؛  حجت الاسلام سیدرضا حسینی، کارشناس ستاد دیه خراسان رضوی در گفتگو با صبح توس ضمن گرامیداشت ماه مبارک رمضان در تشریح وضعیت زندانیان جرائم غیرعمد اظهار داشت: در حال حاضر 810 نفر از مددجویان زندان های خراسان رضوی به دلیل جرائم غیرعمد چشم انتظار کمک خیرین نیک اندیش برای بازگشت به آغوش خانوده هایشان می باشند.

وی افزود: از 810 نفر زندانی جرائم غیرعمد، 60 نفر از زندانیان به دلیل محکومیت دیه، 630 نفر به دلیل بدهی مالی و 115 نفر نیز به دلیل نفقه و مهریه در زندان های استان به سر می برند.

وی با بیان اینکه تا پایان ماه مبارک رمضان 12 جشن گلریزان در سراسر استان برگزار خواهد شد، ادامه داد: در سال گذشته هزار و 29 نفر مرد و 11 نفر زن که به دلیل جرائم غیرعمد در زندان به سر می بردند با کمک خیرین و ستاد دیه خراسان رضوی آزاد شدند و به آغوش خانواده بازگشتند.

وی با بیان اینکه کل محکومیت مالی زندانیان جرائم غیرعمد بیش از 449 میلیارد ریال بوده است، تصریح کرد: بیش از 160 میلیارد ریال توسط شکات مددجویان جرائم غیرعمد بخشیده شده و 40 میلیارد ریال نیز توسط خانواده مددجویان پرداخت شده است.

حجت الاسلام و المسلمین حسینی خاطر نشان کرد: 130میلیارد ریال از سوی ستاد دیه استان از محل منابع کشوری، استانی، کمیته امداد، شرکت های بیمه و ... پرداخت و 30 میلیارد ریال نیز وام قرض الحسنه توسط پنج بانک عامل به مددجویان جرائم غیرعمد پرداخت شده است.

کارشناس ستاد دیه خراسان رضوی در پایان گفت: باتوجه به برگزاری جشن گلریزان تا پایان ماه مبارک رمضان در 12 نقطه از سطح استان، ستاد دیه استان حداقل چهار برابر مجموع کمک خیرین در هر شهرستان برای آزادسازی جرائم غیر عمد در ان شهرستان کمک خواهد کرد.

انتهای پیام/