به گزارش صبح توس؛ دومین نمایشگاه قرآن کریم عصر امروز با حضور مسئولان شهرستان در مسجد جامع شهر خلیل آباد افتتاح و به بهره برداری رسید.

 

علی توکلی در حاشیه برپایی این نمایشگاه در جمع خبرنگاران شهرستان خلیل آباد با بیان اینکه سیزدهمین نمایشگاه قرآن کریم در ایام ماه مبارک رمضان در مرحله برگزاری است، اظهار داشت: این نمایشگاه به صورت همزمان در 15 شهر استان خراسان رضوی برگزار می شود.

وی با تاکید بر اینکه در شهرستان خلیل آباد برای دومین سال است که این نمایشگاه را برپا می شود، خاطرنشان کرد: این نمایشگاه با هدف زمینه سازی مناسب برای انس بیشتر مردم با مفاهیم روح بخش قرآن کریم و معرفی فعالیت ها و هنرهای قرآنی در ماه مبارک رمضان دایر شده است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خلیل آباد همچنین در ادامه تصریح کرد: این نمایشگاه شامل غرفه های متعددی نظیر غرفه ترویج فرهنگ نهج البلاغه، فروش قرآن، مفاتیح الجنان، صحیفه سجادیه، کتب مذهبی، کتاب، محصولات فرهنگی، معرفی فعالیت ها و دستاوردهای قرآنی ادارات و یکسری غرفه های هنری که با همکاری انجمن های فرهنگی و هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد.

وی با اشاره به اینکه غرفه کودک و قرآن نیز یکی از اهم فعالیت های هنری این نمایشگاه است، اذعان کرد: در این غرفه مربیان قرآنی آموزش هایی نظیر نقاشی داستان های قرآنی برای کودکان می دهند و همچنین  فعالیت هایی از این دسته برای کودکان و نوجوانان انجام می شود.

توکلی غرفه هنرهای تجسمی را نیز از دیگر غرفه های نمایشگاه قرآنی دانست و عنوان کرد: این غرفه بیشتر مختص کودک و نوجوان است که بیشتر با هدف استعداد یابی جوانان و نوجوانان در زمینه هنرهای تجسمی برپا شده است.

وی با اشاره به برپایی غرفه خوشنویسی نمایشگاه قرآن کریم در خلیل آباد، تشریح کرد: کتابت زنده آیات قرآن کریم نیز از دیگر غرفه های این نمایشگاه است که با همکاری انجمن خوشنویسان ایران شعبه خلیل آباد برپا شد  و هنرمندان خویش نویس در این غرفه آیات قرآن را کتابت می کنند و در اختیار مراجعه کنندگان قرار می دهند.

این مقام مسئول با بیان اینکه غرفه دیگری با عنوان مسابقات فرهنگی هنری نیز در این نمایشگاه وجود دارد، تاکید کرد: مسابقات فرهنگی هنری نهج البلاغه و سبک زندگی اسلامی در غرفه فرهنگی هنری فعال است و سوالات و فعالیت های مربوط به این مسابقات در بین مراجعه کنندگان توزیع و بعد از تحویل به قید قرعه به شرکت کنندگان جوایزی اهدا می شود.

وی با تاکید بر اینکه محصولات این نمایشگاه از تخفیف بین 20 تا 60 درصدی برخوردار است، بیان کرد: قرآن و نهج البلاغه بالای 60 درصد و  کتاب و محصولات فرهنگی بین 30 تا 50 درصد تخفیف دارند که امیدواریم مورد استقبال شرکت کنندگان واقع شود.

توکلی با اشاره به اینکه تلاشمان این بود تا کتاب های عرضه شده در تمام سنین شامل عناوین فرهنگی، مذهبی، سرگرمی، خانوادگی و... تهیه شود، ابراز کرد: بر اساس برنامه ریزی هایی که انجام شده این نمایشگاه تا پایان ماه مبارک رمضان دایر خواهد بود.

وی همچنین در ادامه افزود: 35 کانون فرهنگی هنری مسجد دارای مجوز از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در سطح شهرستان خلیل آباد فعالیت دارند و هر ساله طرح های قرآنی در ایام ماه مبارک رمضان و طول سال برگزار می کنند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان خلیل آباد در پایان خاطرنشان کرد: طرح های تلاوت نور، خانه های نور و... در طول ایام سال در کانون های فرهنگی هنری مساجد سطح شهرستان برگزار می شود.

انتهای پیام/