به گزارش صبح توس؛ مجتبی شاکری، ظهر امروز در دیدار با رئیس مرکز آموزش عالی کاشمر اظهار داشت: مکاتبات لازم مبنی بر نیاز شهرستان خلیل آباد به مرکز آموزش عالی انجام گرفته است.

وی با بیان اینکه خلیل آباد فاقد مرکز آموزش عالی است، خاطرنشان کرد: شهرستان خلیل آباد باید بتواند از خدمات آموزشی در این زمینه بهره مند شود.

فرماندار خلیل آباد همچنین در ادامه تصریح کرد: با توجه به اینکه شغل اکثر مردم شهرستان خلیل آباد کشاورزی است و یک منطقه کشاورزی خیز محسوب می شود می توان بخشی از کلاس های دانشگاهی با اولویت رشته های کشاورزی را در شهرستان برگزار کرد.

 

آمادگی آموزش عالی برای همکاری با خلیل آباد در جهت توسعه رشته های کشاورزی در این شهرستان

هادی معماریان خلیل‌آبادی در این مراسم اذعان کرد: موسسه آموزش عالی تاکید بر توسعه این مرکز مبتنی بر مشکلات و معضلات منطقه دارد برای توسعه نباید به دنبال تکرار باشیم.

وی با بیان اینکه رشته های نو باید به این مرکز افزوده شود و مزیت رقابتی خوبی نسبت به دیگر رشته های دانشگاه های دیگر داشته باشد، عنوان کرد: دستور آغاز طرح آمایش مرکز آموزش عالی کاشمر صادر شده است و در عرض دو ماه خروجی این طرح باید مشخص شود.

رئیس مرکز آموزش عالی کاشمر همچنین با بیان اینکه طرح آمایش مبتنی بر بحث کشاورزی، آب و محیط زیست خواهد بود، تشریح کرد: می توان یک دانشکده و پژوهشکده کشاورزی در خلیل آباد راه اندازی کرد.

وی همچنین در ادامه بیان کرد: مجموعه آموزش عالی کاشمر آمادگی لازم برای همکاری با شهرستان خلیل آباد برای توسعه رشته های کشاورزی در این شهرستان دارد.

معماریان تاکید کرد: هدف وزارت علوم تربیت دانشجوی کار آفرین است و دانشجو بعد از اتمام تحصیلات خود باید قابلیت مدیریت یک کسب و کار کوچک را داشته باشد،

 

اقتصاد خلیل آباد به نوعی با انگور آمیخته است

مجید طاهرپور در این مراسم اظهار داشت: 6 هزار هکتار از باغات خلیل آباد زیر کشت انگور می باشد و اقتصادی شهرستان به نوعی با انگور آمیخته شده است و افزایش یا کاهش تولیدات کشاورزی اثر مستقیم بر اقتصاد شهرستان دارد.

وی با بیان اینکه اگر بتوانیم در بخش کشاورزی گام های مثبتی را برداریم مطمئناً آثار آن به منطقه می رسد، تصریح کرد: مدیریت منابع به نوعی با چالش مواجه شده است و خیلی از عوامل نیز در این باره دخیل بوده است.

مدیر جهاد کشاورزی خلیل آباد در پایان با تاکید بر اینکه اگر بتوانیم دانش و علم کشاورزی را به روز کنیم قطعاً بحران آب خود به خود حل می شود و طرح های آبیاری نوین به کمک بخش کشاورزی برای مدیریت منابع آب آمده است، خاطرنشان کرد: شهرستان خلیل آباد در بخش مدیریت منابع آب گام های موثری را برداشته و رتبه اول لوله گذاری آب کشاورزی استان را در اختیار خلیل آباد است

انتهای پیام/