به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام علی ناهیدی، ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه شهرستان خلیل آباد با اشاره به مذاکره احتمالی ایران با اروپا، اظهار داشت: در چند وقت گذشته، امریکا و اروپا از یک کلید واژه مشترکی تحت عنوان مذاکرات جامع استفاده می کنند.

وی بازرسی از مراکز نظامی ایران، پایان دادن به برنامه موشکی و فعالیت های هسته ای ایران ، جلوگیری از نفوذ منطقه ای ایران و... را از اهداف آمریکا در مذاکرات جامع برشمرد و خاطرنشان کرد: با توجه به دشمنی هایی که آمریکا و هم پیمانانش با ملت ایران دارند، فعالیت های هسته ای بهانه است.

خطیب جمعه خلیل آباد با تاکید بر اینکه هدف آمریکا و هم پیمانان او در نهایت نابودی ملت ایران است، تصریح کرد: پیش بینی حکیمانه مقام معظم رهبری در خصوص قابل اعتماد نبودن آمریکا در حالی محقق داشت که برجام دوران جنینی و کودکی خود را طی می کرد و غربی ها با اقدامات خود این مولود را سقط کردند و به سمت خلع اقتدار جمهوری اسلامی ایران پیش رفتند.

 

اقتدار دفاعی هر کشوری باعث جلوگیری از جنگ می شود

وی با بیان اینکه مذاکره فی نفسه هیچ ایرادی ندارد اما باید به این نکته توجه کنیم که کشور و اقتصاد مردم  را معلق به مذاکره نکنیم، اذعان کرد: تیم مذاکره کننده باید با اعتماد به نفسی که پشتوانه 80 میلیون ایرانی را به دنبال دارد در مذاکره با اروپا، ادامه یا عدم ادامه برجام را مشخص کند.

ناهیدی با اشاره به اینکه ایران در مسیر مذاکرات هسته ای به بن بست نخورد بلکه این دنیای غرب بود که به جهت پیشرفت اقتدار جمهوری اسلامی میز مذاکره را به هم زد، عنوان کرد: اقتدار دفاعی هر کشوری باعث جلوگیری از جنگ می شود و اگر کشوری خلع سلاح شد مطمئناً مورد تجاوز کشورهای دیگر قرار می گیرد.

وی با تاکید بر اینکه آمریکا در صدد بازسازی پرونده هسته ای درباره دیگر فعالیت های ایران است، تشریح کرد: مقامات کشور تاکنون نتوانستند پیام قاطع و محکمی درخصوص خروج آمریکا از برجام بدهند و این پاسخ قاطع و محکم مطالبه عمومی است که مسئولان هر چه زودتر باید نسبت به آن اقدام کنند.

 

مذاکره با اروپا نباید فرصتی برای اعمال تحریم های بیشتر آمریکا شود

امام جمعه خلیل آباد با بیان اینکه تجربه تلخ مسیری که تا به امروز آمده ایم نباید با اعتماد مجدد به اروپا همراه شود، تاکید کرد: نباید مذاکره با اروپا به آمریکا برای اعمال بیشتر تحریم ها فرصت داد و باید هر چه زودتر تکلیف مذاکره را مشخص کرد.

 وی با اشاره به اینکه باید از جمهوری اسلامی ایران صدای واحد به دنیا مخابره شود، بیان کرد: نباید به دشمنان اجازه بدهیم که با ایجاد فضای های دوقطبی به دنبال شکاف بین مردم و مسئولان باشد.

حجت الاسلام ناهیدی همچنین در ادامه با بیان اینکه ملت ایران تجربه های موفقی در برابر تاریخ خواهد داشت، ابراز کرد: هوشمندی رمز عبور از مشکلات است و ملت باید در راستای عبور از مشکلات هم صدا نیز به فرمایشات مقام معظم رهبری عمل کنند.

وی با تاکید بر اینکه کشور و اقتصاد کشور را نباید وابسته به برجام کرد، گفت: اروپا به دنبال وقت کشی است تا از طریق اقتصادی بیشترین مشکل را برای کشور ایران به وجود بیاورد.

 

آسمان و زمین دارای برکات زیادی برای انسان است

وی در ادامه با اشاره به فضیلت های ماه مبارک رمضان، تصریح کرد: برکت مسئله ای است که هر انسان مومن دوست دارد و برکت در هر چیزی به معنای پایداری و رشد و بهره برداری کامل از آن است.

خطیب جمعه خلیل آباد با تاکید بر اینکه آسمان و زمین دارای برکات زیادی برای انسان است، اذعان کرد: جوامع بشری در صورت ایمان به رسالت انبیاء از برکات الهی آسمان و زمین تا ظهور امام زمان بهره مند می شوند.

وی با بیان اینکه عوامل برکت زا و برکت زدا زیادی در جامعه وجود دارد، عنوان کرد: اطاعت الهی ، تقوا و ایمان، زیارت اهل بیت، گسترش فرهنگ اسلام در خانه و خانواده، هزینه کردن در راه خدا، صدقه دادن، اقتصادی عمل کردن و... عامل بدست آوردن برکت و هم جواری با رسول الله در بهشت است می تواند تاثیر خوبی در زندگی انسان داشته باشد.

ناهیدی در پایان با اشاره به عواملی که برکت را از زندگی انسان می برد، خاطرنشان کرد: کوتاهی و سستی کردن در نماز، قسم برای سود دنیا، گناه علنی و آشکار، خیانت، سرقت، شرب خم، عمل خلاف عفت، ندادن حق دیگران، فریب کاری، مال حرام، اسراف و... زمینه را برای بی برکتی در مال و عمر انسان فراهم می کند.

انتهای پیام/