به گزارش صبح توس؛ سید سعید سرابی ظهر امروز در نشست خبری سیزدهمین نمایشگاه قرآن و عترت مشهد مقدس که در شهرداری مشهد برگزار شد، با بیان اینکه در رمضان سال ۱۴۳۹ هجری قمری، مجموعه‌ای از اقدامات قرآنی در مشهد اتفاق می‌افتد که تلاقی جریان فرهنگ و قرآن با جریان‌های عمومی است، اظهار کرد: میدان شهدا در معرض عموم‌ترین میدان شهر مشهد بوده و این اقدام تجربه خوبی برای مردمی کردن رخدادهای فرهنگی و هنری از این دست است.

وی با اشاره به اینکه سیزدهمین نمایشگاه قرآن و عترت مشهد در ضلع شرقی میدان شهدا برگزار می‌شود، افزود: این نمایشگاه در فضایی با حدود ۴ هزار و ۵۰۰ مترمربع و حدود ۴۰ غرفه در ۲۴ بخش نمایشگاهی برگزار می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با بیان اینکه ۸۰ ویژه‌برنامه نیز در ساختمان تالار شهر برگزار می‌شود، بیان کرد: علاوه بر برگزاری نمایشگاه در مشهد، امسال در ۱۵ شهرستان گناباد، خلیل‌آباد، درگز، رشتخوار، سبزوار، بردسکن، قوچان، تایباد، فربمان، سرخس، جوین، کاشمر، بجستان و مه‌ولات نمایشگاه قرآن برگزار می‌شود.

سرابی با اشاره به اینکه ۲۷ سازمان و نهاد نیز در نمایشگاه امسال حضور دارند، تشریح کرد: با مشارکت صورت گرفته با سازمان‌های خاص، مأموریت‌های بخش خصوصی به آنها سپرده شده است.

وی ادامه داد: تفاوت بخش سازمان‌ها و نهادها در نمایشگاه امسال با سال‌های گذشته در این است که آنها برای ارائه گزارش در نمایشگاه حاضر نیستند، بلکه خدماتی ارائه می‌کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی اضافه کرد: از میان تشکل‌ها و مجموعه‌های مردمی نیز ۶ تشکل برجسته در نمایشگاه حضور دارند.

سرابی یادآور شد: زمان برگزاری سیزدهمین نمایشگاه قرآن و عترت مشهد یکم تا ۱۰ خرداد ماه مصادف با ۶ تا پانزدهم ماه مبارک رمضان است که پایان آن مقارن با ولادت کریم اهل بیت(ع) است، همچنین در روز سوم خرداد از خادمان قرآن در تالار شهر تجلیل می‌شود.

وی بیان کرد: مدیریت حوزه تبلیغات و بسترهای اطلاع‌رسانی برعهده اداره روابط عمومی شهردای مشهد است که از طریق بهره‌گیری از ظرفیت‌های مؤثر در سطح متفاوتی اتفاق می‌افتد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با بیان اینکه در مجموع ۵۰۰ رخداد و فعالیت فرهنگی و هنری برنامه‌ریزی شده، گفت: سعی بر این بوده که در این برنامه‌ها جلوه‌های هنری متعدد وجود داشته باشد.

سرابی با اشاره به اینکه امسال در نمایشگاه شاهد حضور انجمن‌هایی مانند خوش‌نویسان، هنرهای تجسمی و نمایشی هستیم، ادامه داد: کتابت قرآن که در سال گذشته نیز تجربه شده، امسال با حضور حدود ۲۰ نفر از هنرمندان صورت می‌گیرد.

انتهای پیام/