به گزارش صبح توس؛ ستاد ساماندهی جوانان پیش از ظهر امروز با محوریت تشکیل نخستین پارلمان مشورتی جوانان و انتخاب هیئت رئیسه این پارلمان در سالن اجتماعات فرمانداری خلیل آباد با حضور قائم مقام معاونت جوانان در امور اجتماعی اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی برگزار شد.

 

24 درصد جمعیت شهرستان خلیل آباد جوانان هستند

مجتبی شاکری در این مراسم اظهار داشت: از جمعیت 52 هزار نفری شهرستان خلیل آباد بالغ بر 12 هزار و 153 نفر جوان بین 15 تا 29 سال هستند که 24 درصد جمعیت شهرستان را در بر می گیرد.

وی با بیان اینکه کمیته ساماندهی جوانان با رویکرد اشتغال و ازدواج در سطح شهرستان برگزار شده است، خاطرنشان کرد: پارلمان مشورتی جوانان و همچنین مجمع مشورتی بانوان اقدام بزرگی برای حضور هدفمند بانوان و جوانان در جامعه است.

فرماندار خلیل آباد همچنین با اشاره به اهداف شکل گیری این پارلمان، تصریح کرد: پارلمان مشورتی جوانان در جهت تقویت، گسترش مشارکت مردمی، توانمندسازی و تصمیم سازی و حضور مؤثر جوانان در عرصه های مختلف به ویژه مسائل اجتماعی و اشتغال تشکیل می شود.

وی با تأکید بر اینکه این پارلمان فرصت خوبی برای حضور و همفکری جوانان در مسائل اجتماعی شهرستان است، اذعان کرد: امیدواریم با توسعه و گسترش تشکل ها و سازمان های مردم نهاد ثبت شده، مشارکت جوانان شهرستان که دل در گرو آبادانی جامعه و شهرستان دارند را جذب کنیم.

شاکری با اشاره به اینکه جوانانی که دارای ایده، فکر و برنامه هستند جذب تشکل های مردم نهاد ثبت شده شوند، عنوان کرد: امیدواریم تشکیل این مجمع فرصت خوبی برای رسیدن به سند چشم انداز آینده نظام باشد.

 

تقویت استعداد و مدیریت پروری در قشر جوان خروجی پارلمان مشورتی جوانان خواهد بود

حسن عزیزی در این با اشاره به اهداف تشکیل پارلمان مشورتی جوانان در سطح خراسان رضوی، اظهار داشت: اگر به تمامی اقشار و حوزه های مختلف جامعه اعتماد شود و نگاه آن‌ها را در یک چارچوب منسجم دنبال کنیم می توانند منشأ اثر باشند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: پارلمان مشورتی جوانان با هدف ایجاد بستر شکوفایی و تعالی جوانان در یک چارچوب نظام مند و منسجم شکل گرفت با این رویکرد که آن‌ها بتوانند تمام مسائل و مشکلات خود را در حوزه های مختلف مدیریت کنند.

قائم مقام معاونت فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی با بیان اینکه به دنبال این بودیم که نقش جوانان را در بحث تصمیم سازی تقویت کنیم، تصریح کرد: در شیوه نامه پارلمان، 15 قشر جوان را پیش بینی کردیم که حضور داشته باشند و این بستر مشارکت خوبی برای جوانان است.

وی با تأکید بر اینکه خروجی این پارلمان تقویت استعداد و مدیریت پروری در قشر جوانان خواهد بود، اذعان کرد: این پارلمان دوره های توانمندسازی مدیریتی را با هدف حضور جوانان در فرایند تصمیم سازی تحت عنوان دستیاران و مشاوران جوان دستگاه های اجرایی برگزار می کند و این اعضا محور تمام فعالیت های اجرایی حوزه جوانان شهرستان خواهند بود.

در پایان این مراسم انتخابات هیئت رئیسه، کمیسیون ها و نماینده استانی برگزار شد.

انتهای پیام/