به گزارش صبح توس؛ حمیدرضا محمودی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: افزایش ماندگاری و جذب توریست به شهرستان خلیل‌آباد یکی از مهم‌ترین اولویت‌های میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان است.

وی با بیان اینکه سال گذشته بیش از 37 هزار نفر از جاذبه‌های مختلف شهرستان خلیل‌آباد بازدید داشتند، خاطرنشان کرد: این آمار در ایام نوروز امسال با رشد 144 درصدی نسبت به سال گذشته مواجه شده و در این ایام بالغ بر 77 هزار و 914 گردشگر از مراکز تفریحی و تاریخی و گردشگری شهرستان بازدید کردند و بیشترین بازدید به روز 13 فروردین ماه مربوط می شود.

مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خلیل‌آباد با اشاره به بازدید از اماکن مختلف مذهبی، فرهنگی، تاریخی و گردشگری شهرستان خلیل‌آباد تصریح کرد: با توجه به وجود ۴ امامزاده در شهرستان خلیل‌آباد، گردشگری مذهبی بیشترین آمار بازدید را به خود اختصاص داده است.

وی با بیان اینکه میزان اقامت در ایام نوروز بالغ بر یک هزار و 436 نفر بوده است، تصریح کرد: این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با کاهش 3 درصدی مواجه بود که باید اقدامات مؤثرتری نسبت به فراهم کردن زمینه های ماندگاری مسافر در شهرستان فراهم شود.

محمودی همچنین از کاهش 75 درصدی بازدید از موزه شهرستان در این ایام خبر داد و اذعان کرد: بالغ‌بر 200 نفر گردشگر از موزه شهرستان بازدید کردند که نسبت به مدت مشابه خود در سال گذشته 75 درصد کاهش داشته است.

محمودی با بیان اینکه تنها 2 جشنواره نوروزی در خلیل‌آباد اجرا شد، عنوان کرد: در نوروز 97 با کاهش 200 درصدی برگزاری جشنواره ها و رویدادها روبرو بودیم که در این زمینه دهیاری ها همکاری لازم را نداشتند و معتقد بودند که همزمانی با ایام فعالیت کشاورزان در مزارع از دلایل عدم همکاری آن ها است.

وی با بیان اینکه در نوروز 97 گردشگر خارجی در شهرستان نداشتیم، تشریح کرد: در این ایام شاهد افزایش 14 درصدی اقلام فرهنگی، بروشور، اطلاعیه ها، افزایش 41 درصدی بازدید های نظارتی، افزایش 10 درصدی اخبار و اطلاع رسانی، افزایش 50 درصدی بازارچه ها و غرفه ها و افزایش 150 درصدی هفت سین ادارات در شهرستان خلیل‌آباد بودیم.

برنامه جذاب خاصی که باعث ماندگاری و ورود مسافر به شهر شود وجود نداشت

علت آن فعالیت های عمرانی گسترده شهرداری بود که تا دقیقه 90 ادامه داشت و تا 29 اسفند هنوز فعالیت های شهرداری در ورودی شهر تمام نشده بود و تا 12 فروردین هنوز نخاله های ساختمانی پروژه های شهرداری از پارک جنگلی جمع آوری نشده بود.

انتهای پیام/