حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با صبح توس، با اشاره به نام‌گذاری سال ۹۷ از سوی مقام معظم رهبری به‌عنوان حمایت از کالای داخلی اظهار داشت: این نام گذاری یکی از فرصت‌های بزرگ برای کشور است تا بتوانیم اعتماد عمومی را به سمت کالاهای داخلی معطوف کنیم و این شدنی است.

 

حمایت از کالای داخلی نیازمند یک تحرک جدی و فراگیر است

وی عنوان کرد: تحقق شعار حمایت از کالای داخلی نیازمند یک تحرک جدی و یک حرکت فراگیر در کل کشور است و تمامی قوا ، کل حاکمیت و تمام مؤسسات عمومی، دولتی و غیردولتی همه باید پیش‌قدم شوند و حرکت گسترده‌ای را در راستای تحقق این شعار داشته باشند.

 

پژمانفر بابیان اینکه این موضوع شامل چند نکته است، ادامه داد: بخش خصوصی و تولیدکنندگان امروز باید به‌صورت کاملاً جدی به دنبال کیفی سازی کالاهای تولیدی خود باشند و مردم نیز با خرید و استفاده از کالاهای داخلی تولیدکنندگان را حمایت کنند.

 

استفاده نکردن از کالاهای داخلی باید تبدیل به جرم شود

نماینده مردم مشهد و کلات بیان داشت: در مجلس طرحی مبنی بر اولویت با مصرف کالای داخلی داریم که متأسفانه این اولویت اجرانشده و برای اجرایی کردن این برنامه‌ها زمینه الزامی بودن و جرم انگاری نسبت به کسانی که موضوع را رعایت نمی‌کنند باید در نظر گرفته شود.

 

 

وی از طرح الزام نهادهای دولتی برای استفاده از کالاهای داخلی خبر داد و ادامه داد: در این طرح دستگاه‌های دولتی ملزم هستند تا کالاهای موردنیاز خود را از بین تولیدات داخلی خریداری و استفاده کنند و استفاده از‌ کالاهای خارجی در صورت وجود مشابه ایرانی آن جرم تلقی شود چراکه به منافع ملی ضربه وارد می‌کنند.

 

نامگذاری سال 97 به «حمایت از کالای داخلی » باعث دلگرمی تولید کنندگان می شود

حجت‌الاسلام پژمانفر بابیان اینکه برای پیشبرد حمایت از کالای داخلی ابتدا باید به سمت کالاهای برویم که می‌توانند بازار کشور را تامین کنند، افزود: طبیعتاً شعار حمایت از کالای داخلی در این فضای سرد تولید که امروز تولیدکنندگان ما با یاس و ناامیدی کار خود را پیش می‌برند، پیام بسیار خوب و موج حمایتی که از آن‌ها در کشور شکل‌گرفته است، می‌تواند برکات خوبی را در عرصه حرکت آن‌ها داشته باشد.

 

طرح حمایت از تولیدات داخلی در دستور کار مجلس قرار می‌گیرد

نماینده مردم مشهد و کلات ادامه داد: برای تحقق حمایت از تولیدات داخلی طرحی را به مجلس ارائه می دهیم که در آن آموزش‌وپرورش مکلف است تشکل‌های دانش‌آموزی برای حمایت از کالای داخلی را راه‌اندازی کند و در صورت نیاز تغییراتی را در متون درسی ایجاد کند.

 

تبلیغات کالاهای خارجی باید محدود شود

وی از نقش رسانه‌ها گفت و ادامه داد: در تبلیغات شهری و رسانه‌ای باید محدودیت ایجاد کنیم و تنها تبلیغات کالاهای تولید داخل را داشته باشیم و به کسانی که تبلیغات کالاهای خارجی دارند نیز دید جرم انگارانه داشته باشیم.

 

انتهای پیام/