به گزارش صبح توس؛ غلامرضا صیادی در حاشیه توزیع سبدهای کالایی طرح فرشتگان رحمت، عنوان کرد: این طرح که در ایام دهه پایانی اسفندماه همزمان با سراسر کشور توسط جمعیت هلال احمر انجام می شود؛ کمک به خانواده های بی بضاعتی است که تحت پوشش هیچ سازمان و نهاد و موسسه خیریه نیستند.

 

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان تایباد ادامه داد: در طرح فرشتگان رحمت در ایام نوروز بیش از 370 بسته سبد غذایی شامل برنج، روغن، رب، حبوبات و گوشت با ارزش تقریبی هر سبد 80 هزارتومان، توسط مجمع خیرین هلال مهربانی شهرستان تایباد با حفظ کرامت انسانی به درب خانه‌های این نیازمندان ارسال شد.

 

وی عنوان کرد: امسال ابتکار جدیدی که ما در جمعیت هلال احمر خود شهرستان انجام دادیم، اجرای طرحی به نام لبخند نوروزی باکمک آموزش و پرورش است. 

 

صیادی اشاره کرد: آموزش و پرورش شهرستان در این طرح مدارس حاشیه‌ای شهر و دانش آموزان بی‌بضاعتی که تحت پوشش هیچ نهاد و ارگانی نیستند را به جمعیت هلال احمر معرفی کردند.

 

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان تایباد ادامه داد: برای هر دانش آموز حواله ای 30 هزارتومانی صادر و به مدیران داده شده است که دانش آموزان با در دست داشتن این حواله ها به بوتیک ها و فروشگاه‌های طرف قرارداد ما در سطح شهر مراجعه کنند تا هم این حس را به آن دانش آموز انتقال دهیم تا در ایام نوروز مثل باقی دوستانشان به فروشگاه‌ها مراجعه و خرید کنند و از آن طرف هم جنس را خودشان با هر رنگ و سایزی که دوست دارند انتخاب و خریداری کنند. نیامدیم خودمان این کالاها را انتخاب، خریداری و به آنها تحویل دهیم.

 

وی تصریح کرد: بیش از 330 نفر در این طرح حواله ها را دریافت و به فروشگاه‌ها مراجعه کردند که ان شاءالله در شب و روز عید پوشاک و لباس نویی خواهند داشت و پس از ایام تعطیلات عید که به مدرسه می روند مانند سایر دوستانشان پوشاک و وسیله ی نویی داشته باشند.

 

صیادی در پایان اشاره کرد: از ابتدای سال تا به امروز بیش از 550 بسته در طرح ارمغان مهر، لوازم التحریر و کتب درسی و لباس فرم دانش آموزی با ارزش ریالی بیش از 13 میلیون تومان بین دانش آموزان بی بضاعت که تحت پوشش هیچ نهادی نیستند نیز در سطح شهرستان توزیع شد.

انتهای پیام/