محمد شریف در گفتگو با صبح توس اظهار کرد: به تأسی از كمك‌های پنهانی امیرالمؤمنین(ع)، امسال با همکاری آستان قدس رضوی در شهرستان کلات درایام عید بالغ بر120 سبد کالا به ارزش ۱۸ میلیون تومان، تقدیم افراد آبرومند و نیازمند شده است.

 

فرمانده سپاه کلات بیان کرد: علاوه بر ۱۰۰۰ سبد کالایی که آستان قدس پس از سیل ۲۹ مرداد امسال فرستاده، 500کیلو گوشت از محل نذورات این آستان و 30 کارت هدیه 100 هزار تومانی مخصوص دانش‌آموزان نیز به این خانواده‌ها کمک شده است.

 

وی افزود: برخی خانواده‌ها به دلایل شرایط و ضوابط قانونی تحت پوشش هیچ نهاد حمایتی از قبیل بهزیستی و یا کمیته امداد نیستند اما خانواده‌ای نیازمند و آبرومندند که برای حفظ آبروی این دوستان به صورت پنهانی و شبانه اقدام به توزیع این بسته‌های حمایتی کردیم.

 

شریف در ادامه با بیان اینکه در روزهای اخیر با پیگیری آقای شیران، نماینده مردم مشهدوکلات سهمیه‌های برای مددجویان بهزیستی و بیماران اختصاص یافت، اظهار امیدواری کرد: در سال آتی دیگر مسئولان استانی نیز در محرومیت زدایی همراه شوند.

 

فرمانده سپاه کلات با بیان اینکه بیشترین علت محرومیت مردم کلات به دلیل عدم وجود شغل پایدار در این شهرستان است، افزود: فرصت‌های شغلی پایدار از قبیل کارخانه، شرکت و یا شهرک در کلات وجود ندارد و مردم بیشتر به کارهای فصلی می‌پردازند، که این باعث بالا رفتن درصد بیکاری در شش ماهه دوم سال می‌شود.

 

شریف در ادامه افزود: مردم کلات بیشتر از راه کشاورزی، دامداری و کارهای فصلی ارتزاق می‌کنند که خشکسالی‌های اخیر دامنگیر آنها شده است.

 

وی خاطرنشان کرد: با سر کشی‌هایی که به منزل محرومین داشتیم متاسفانه محرومیت در بین خانواده‌ها بسیار بالا و خانههای فرسوده و دیگر مشکلات موج می‌زند که این افراد، مردم بسیار آبرومند و وفادار به نظام انقلاب هستند ولی متاسفانه عدالت مدنظر حضرت آقا در شهرستان خیلی کم اجرا شده است.

 

فرمانده سپاه کلات گفت: برای از بین بردن و ریشه کن کردن محرومیت قصد داریم در سال ۹۷ مجمع خیرین شهرستان را راه اندازی کنیم و از تمام کلاتی‌هایی که دوستار کلات و مقیم در شهرستان‌ها و دیگر نقاط کشور هستند خواهشمندیم که در مجمع خیرین شرکت کنند و از راه دور هوای همشهری‌های نیازمند خود را داشته باشند؛ مانند حاج حسین احمدنژاد خیّر محترمی که تاکنون بالغ بر ۱۰۰ میلیون تومان در جهت ساخت منزل محرومین هزینه کردهاند.

 

شریف در پایان گفت: کلات را باید خود کلاتی ها بسازند و ما بر آنیم تا با کلاتی‌های مقیم و غیر مقیم در شهرستان و با همکاری مجمع خیرین بتوانیم در بخش اشتغال سرمایهگذاری کنیم .تا بیش از پیش محرومیت‌ها را از کلات بزداییم و تمام تلاش ما این بوده که در انتهای سال هیچ سرپرستی شرمنده خانوادهاش نشود.

 

انتهای پیام/