غفار درمحمدی در گفتگو با صبح توس؛ عنوان کرد: باتوجه به پیشرفت والیبال در سطح کشور و همه گیر شدن این رشته ورزشی و استقبال زیاد خانواده ها از آن؛ توجه خاص به این رشته در سطح استان ها و شهرستانها را لازم کرده است.

 


وی ادامه داد: در همه استانهای کشور و به طبع آن استان خودمان هم کانون های والیبال تشکیل شده تا پاسخگوی این نیاز جامعه باشد؛ اما الان چهار سال از فعالیت کانون والیبال یاران کاریز میگذرد و در طول این مدت هیچ مسابقه ای در رده های سنی مختلف در سطح استان برگزار نشده که این اصلا شایسته نیست.

 

درمحمدی گفت: باوجود اینکه من و بقیه همکاران همیشه پیگیری و نامه نگاری کردیم، ولی متاسفانه همیشه نبود بودجه را دلیل عدم انجام این مورد عنوان کردند.

 

مجبوریم برای پیشرفت نوجوانان، جوانان و دیگر رده های سنی به استان های مجاور سفر کنیم

وی یادآور شد: متاسفانه در استان خراسان رضوی هیچ مسابقاتی در رده های سنی برگزار نمی شوبه همین دلیل مجبور هستیم برای پیشرفت نوجوانان، جوانان و دیگر رده های سنی در والیبال، به استان های مجاور سفر کنیم.

 


این سرمربی والیبال ابرازکرد: در این شرایط نباید انتظار داشته باشیم والیبال استان پیشرفت کند و در سطوح ملی بازیکن داشته باشیم.

 

نوجوانان و جوانان والیبالیست مان را در مسابقات بزرگسالان شرکت می دهیم


وی خاطرنشان کرد: مجبور هستیم نوجوانان و جوانان والیبالیست مان را در مسابقات بزرگسالان شرکت بدهیم که این کار هم به آن مسابقات و هم به خود بچه ها لطمه میزند.

 

وی ضمن اشاره به اینکه بچه ها از یک مسابقه به اندازه 100جلسه تمرین تجربه کسب می کنند، افزود: چنانچه آموزش وپرورش مسابقات آموزشگاهی را برگزار نکند؛ عملا هیچ تجربه مسابقه ای برای رده های سنی در استان نداریم.


سرپرست تیم والیبال کاریز اظهارکرد: در همین مسابقات اخیر رده های سنی در استان خراسان شمالی و شهر فاروج، به عنوان مهمان شرکت کردیم با توجه به بُعد مسافت و خطرات جاده ای و هزینه های زیادی که متوجه خانواده ها میکند بسیاری از خانواده ها اجازه ندادند فرزندان شان تیم را همراهی کنند و این یک درد بزرگ است.

 


وی در پایان گفتگو به این اشاره کرد که در شهرستان و خصوصا شهر کاریز استعداد زیاد وجود دارد، ولی این استعدادها باید پرورانده شوند تا به هدر نرود و شاهد استعداد سوزی نباشیم، امکانات ورزشی در شهر کاریز با توجه به این همه علاقه و استعداد واقعا ضعیف است و باید رسیدگی ویژه ای به این مورد شود.
 

انتهای پیام/