به گزارش صبح توس؛حجت الاسلام محمد حسین ایزدی امام جمعه فریمان در آخرین خطبه های نماز جمعه سال 96 ضمن تبریک حلول ماه پر برکت رجب و سال جدید در خطبه های نماز جمعه امروز گفت:ان شاءالله سالی که در پیش رو داریم سالی پر برکت برای تمام مسلمانان باشد.

حجت الاسلام ایزدی ضمن بیان حدیثی از امام محمد باقر (ع) در خصوص رابطه قوی و مستحکم با خدا،بیان کرد:رمز موفقیت انسان در همه عرصه ها ارتباط قوی و محکم  با خداوند تبارک و تعالی است و هرجایی که ما توانسته ایم به موفقیت برسیم در پرتوی خدا محوری بوده است.

وی گفت:همه ما وظیفه داریم به این رابطه فکر کنیم و توجه داشته باشیم و یکی از راه های این کار توجه به زمانها و مکانهاست،خداوند به بعضی از زمانها و مکانها برکت خاصی داده است و یکی از زمانها که در آستانه آن قرار داریم ماه رجب است که این در این ماه باید دلهایمان را از پلیدی ها پاک کنیم و ماه  رجب ماه خانه تکانی دلها است.

محمد حسین ایزدی دشمن ستیزی را یکی دیگر از رمزهای موفقیت دانست و گفت:در مقابله با توطئه های دشمن قافل نباشیم،طبیعت دشمن،دشمنی است،فکر نکنیم لبخند دشمن نشانه دوستی است،دشمن به راه های مختلف دنبال توطئه است بر علیه این ملت و نظام و کل جامعه اسلامی،در همین چند روز اخیر که هوادادران آقای سید صادق شیرازی به سفارت ایران حمله کردند،عدم حضور به موقع نیروهای امنیتی یکی از نشانه های آنان بود که در هر کشوری نیروهای امنیتی آن کشور باید از سفارتخانه ها حراست کنند.

خطیب نماز جمعه فریمان گفت:امروز دشمن خیلی علیه این نظام تلاش می کند،اما به لطف الهی در این راه موفق نبوده است.

حجت الاسلام ایزدی در خصوص جنگ سوریه گفت:اگر ما در سوریه با دشمن نمی جنگیدیم و عزیزان مدافع حرم  نبودند و جانشان را فدا نمی کردند باید منتظر نیروهای داعش در ایران بودیم که حادثه مجلس در چند ماه قبل نمونه یکی از این درگیری ها بود اما به لطف خداوند تبارک و تعالی و تلاش عزیزان رزمنده ای که در این راه بودند ما موفق شدیم نیروهای داعش را از صفحه روزگار حذف کنیم.

ایزدی بیان داشت:دشمن در صدد نا امید کردن مردم است که در همین راستا بیش از 200 شبکه ماهواره ای فارسی زبان بر علیه این نظام و ملت در حال فعالیت هستند،اما وظیفه ما این است که خودمان و فرزندانمان را با حفظ یاد خدا در دلهایمان ایمن  نگه داریم .

وی خطبه های آخرین نماز جمعه سال 96 را با سخنی از مقام معظم رهبری در خصوص ویژگی های امام خمینی(ره) پایان داد،مقام معظم رهبری فرمودند:وقتی امام از مردم صحبت می کرد بر مبنای احساسات نبود،مثل رهبران خیلی از کشورها ادعای مردم گرایی نمی کرد بلکه در عمل برای مردم ارزش قائل می شد،کمتر کسی را دیده ام که نسبت به مردم از عمق دل احساس محبت و اعتماد کند چرا که او به شجاعت و به ایمان مردم باور داشت.