به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام مرتضی محدثی، امام جمعه موقت تایباد در خطبه اول، آخرین نمازجمعه سال 96 عنوان کرد: انسان باید همیشه کار درست و آن چیزیکه مرضی درگاه الهی است را انجام دهد و به این نگاه نکند که دیگران خوششان می آید یا خیر؟ یا امروز جامعه این کار را می پذیرد یا نه! کار درست و الهی باید انجام شود.

 

وی عنوان کرد: متاسفانه برخی ها رضایت خدا را به خوشحالی اطرافیانشان می فروشند. مانند خانم بازیگری که در کشور خارجی بخاطر خوشایند میزبانانش علیه کشورش و نظام اسلامی آن صحبت می کند.

 

وی افزود: برخی ها جدیدا پیرامون حجاب تحلیل می کنند که امام راحل مسئله حجاب را اجباری نمی دانستند! مگر چنین چیزی می شود. در اوایل انقلاب تا زمانیکه امام راحل در قید حیات بودند با بی حجاب ها برخورد می شد و اجازه نمی دادند که هیچ زنی با حجاب بد در جامعه حضور پیدا کنند.

 

خطیب جمعه تایباد یادآورشد: باید با منکر اجتماعی مانند بی حجابی که جامعه را تحت الشعاع سوء خود قرار می دهد، حتما برخورد شود.

 

حجت الاسلام محدثی در خطبه دوم نمازجمعه بیان کرد: اخیرا تعدادی از شیعیان انگلیسی به سفارت جمهوری اسلامی در لندن هجوم بردند و پرچم جمهوری اسلامی ایران را پایین کشیدند و پرچم دیگری را بالا بردند و هم به رهبری عزیز و هم به مقدسات اهل سنت توهین کردند. در مقابل چشم پلیس انگلیس اینکار را انجام دادند و تا دو ساعت پلیس آنجا فقط نظاره گر بود.

 

وی ادامه داد: چون نظام جمهوری اسلامی ایران دنبال وحدت شیعه و سنی است، دشمنان اسلام از جمله انگلیسی ها را عصبانی کرده و  آنها از این ناراحتند که چرا به اهل سنت در ایران توهینی نمی شود و به آنها احترام گذاشته می شود. این نشان می دهد که ایران مسیر درستی را پیموده است.

 

وی اضافه کرد: انگلیس به سعودی ها سلاح می فروشد تا مردم شیعه یمن از زن و بچه و کودک را قتل عام کنند. همچنین مقامات انگلیس توصیه می کنند که از سعودی ها انتقاد نکنید. همین ها باز به شیعیان انگلیسی پول میدهند و هزینه می کنند تا علیه مقدسات اهل سنت حرف بزنند. رسانه را در اختیار شیعه ی جاهلی می گذارد تا سبب فساد و جنگ بین شیعه و سنی شوند و جالب این است که شبکه های وهابی ماهواره ای نیز از این شبکه شیعیان انگلیسی حمایت می کنند!

 

وی ضمن تاکید به نقد منصفانه از دیگر جناح های سیاسی و یا دیگر مذاهب افزود: نقد ما در کشور باید به گونه ای باشد که مورد سوءاستفاده دشمنان ما قرار نگیرد.

 

وی خاطرنشان کرد: دشمنان این نظام تا به امروز سیلی های زیادی از این ملت خورده اند و این را نیز بدانند و تردیدی نداشته باشند که باز هم سیلی خواهند خورد.

 

وی به فرارسیدن سال جدید اشاره و اظهارکرد: در عید سال نو رفت و آمدها و صله رحم زیاد و دلها به هم نزدیک می شود. با تحویل سال کدورت ها را فراموش کنیم، انس و الفت و دوستی میان دلها بیشترشود. هنگام تحویل سال از خداوند بخواهیم سالی آباد برای دین و ایمان مان و رفع مشکلات تمامی مسلمانان پیش رو قرار دهد.

انتهای پیام/