به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام مهدی امجدی زاده امام جمعه شهرستان باخرز در خطبه های این هفته نماز جمعه که در مسجد جامع امام علی (ع) برگزار شد، با سفارش به تقوای الهی و دوری از گناهان، به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای مجلس خبرگان اشاره کرد و گفت: عده‌ای فکر می‌کنند جمهوری اسلامی ایران و مواضع مقام معظم رهبری موجب هجمه و فشار بسیار زیاد دشمنان شده است در حالی که این تصور غلط است. نکته ای که در تریبون ها و برداشت ها و سخنان برخی شنیده می شود این است که مواضع رهبر انقلاب کار را به جنگ با دشمنان کشانده است ولی اگر جمهوری اسلامی ایران در ۴۰ سال اخیر، به اندازه چند صد سال پیشرفت کرده است به واسطه همین راهبردهای مهم و هوشمندانه مقام معظم رهبری است.

وی افزود: عده‌ای به بهانه فشار دشمنان در عرصه های اقتصادی، سیاسی و بین المللی میخواهند مقام معظم رهبری را تحت فشار قرار داده تا مجبور به عقب نشینی کنند. مشکل امروز کشور ما وجود همین دشمنان داخلی است که صدای دشمن از دهان این افراد خارج می شود و بیشتر این افراد، کسانی هستند که چهره انقلابی به خودشان می‌گیرند ولی با کم کاری و ناامید کردن مردم میخواهند آنها را نسبت به انقلاب و نظام بدبین کنند.

خطیب جمعه باخرز به عملکرد مسئولین در سال ۹۶ اشاره کرد و اظهار داشت: مسئولین در سال ۹۶ نسبت به سال ۹۵ فشار اقتصادی را بر مردم مضاعف کردند و مردم تحت فشار بیشتری قرار گرفتند. در ابتدای سال، وعده‌ها و حرفهای زیادی در خصوص بهتر شدن اوضاع به مردم داده شد، ولی در پایان سال بسیاری از وعده ها و حرفها روی زمین ماند و عملی نشد.

وی یادآور شد: مسئولین در سال ۹۶ در مقایسه با سال های قبل، رکورد دروغگویی را شکستند و بعد دفاع های دروغین را در تریبون های مختلف عنوان کردند ولی هیچ وقت در بین مردم حاضر نشدند تا صدای مردم را در خصوص عملکرد خودشان بشنوند. ضعیف عمل کردن در تحقق اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل که توسط مقام معظم رهبری به عنوان شعار سال انتخاب شد، اهانت به ائمه اطهار و مقدسات اسلامی از دیگر نکات منفی ای است که در پرونده عملکرد مسئولین کشور در سال ۹۶ دیده میشود.

حجت الاسلام امجدی زاده با اشاره به عملکرد مسئولین شهرستان باخرز در سال ۹۶ اضافه کرد: مسئولین باخرز در طول سال ۹۶ بارها و بارها در مناسبت ها و مراسمات مختلف قول راه اندازی بیمارستان را دادند ولی این کار محقق نشد. شبکه بهداشت و درمان باخرز متاسفانه دستخوش اقدامات سیاسی شده و این کار باعث بلاتکلیفی وضعیت تنها بیمارستان باخرز شد. برخی‌ها هم به دنبال به هم ریختن اوضاع منطقه در انتخابات هستند و این موضوع را دنبال می کنند تا اوضاع امنیتی منطقه به خطر بیفتد. بارها این نکته به مسئولین امنیتی اعلام شده ولی متاسفانه اقدامی صورت نگرفت.

وی تاکید کرد: نباید اجازه داد افرادی که نقشی در انتخابات ندارند اینگونه اقدامات را انجام بدهند و اجازه ندهند مسئول عالی دولت در شهرستان نظر بدهد و کار خودش را انجام دهد. برخی ادارات شهرستان در سال ۹۶ به دور از همه این بازی‌های سیاسی برای مردم خالصانه خدمت کردند که جای تقدیر دارد و امیدواریم سال ۹۷ این موضوع همچنان ادامه داشته باشد و همه در راه خدمت مردم تلاش بیشتری از خود نشان دهند.

 

انتهای پیام/