به گزارش صبح توس؛ قاسم ملکدار قائم مقام بنیاد شهید خراسان رضوی صبح چهارشنبه در همایش علمی و پژوهشی شهدای فرهنگی و دانش آموز شهرستان گناباد اظهار کرد: شهرستان گناباد در دوران دفاع مقدس ۳۵۷ شهید تقدیم انقلاب کرده که از این تعداد ۹۷ شهید دانش آموز و فرهنگی بوده اند.

وی افزود: در دهه های گذشته متاسفانه در داخل خود کشور مردم کمتر شناختی از شهدا داشتند ولی امروز به حول قوه الهی با برگزاری یادواره ها و چاپ وصایای شهدا مردم شناخت بیشتری از شهدا پیدا کرده اند.

قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثار گران خراسان رضوی تصریح کرد: با بررسی وصیت نامه شهدا به این نتیجه رسیدیم که ۹۷ درصد شهدای ما به حضرت فاطمه زهرا(س) در وصیت نامه های خود اشاره کرده اند.

ملکدار خاطرنشان کرد: اسفندماه برای ما ویژه است زیرا بیشتر شهدای ما در اسفند به درجه رفیع شهادت رسیده اند و در حال حاضر ۸ هزار مادر شهید در دیگر در بین ما نیستند.

وی افزود: کشور ما مراحل سخت تری از دفاع مقدس را گذرانده ولی امروز یادی از آن دوران نیست و نام دفاع مقدس است که زنده مانده که نشان از ویژه بودن این دوران دارد .

قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثار گران خراسان رضوی تصریح کرد: وظیفه داریم امروز نام شهدا را زنده نگه داریم و از خانواده شهدا به بهترین نحو ممکن نگهداری کرده و با آنها در ارتباط باشیم.

وی ضمن تأکید بر توسعه فرهنگ ایثار و شهادت افزود: معرفی شهدا به عنوان الگوهای رفتاری برای نسل امروز ما اهمیت ویژه ای دارد که سعی کرده ایم برنامه های فرهنگی را به این سمت سوق دهیم.

انتهای پیام/