سید علی حسینی شهردار تربت جام در گفتگو با خبرنگار صبح توس با اشاره به رسالت خبرنگاران و رسانه گفت: رسانه ها و خبرنگاران رسالت دارند واقعیت ها را منعکس کنند و پرداختن به موضوعاتی که مستند نیست اعتبار حرفه ای افراد و رسانه را از بین می برد و از هدف اصلی که مطالبه گری منصفانه است دور و وارد حواشی که به سود مردم نیست می شوند.

حسینی افزود: شهرداری از انتقادات سازنده به خوبی استقبال می کند که موجب حل 50 درصد مشکلات می شود و اصحاب رسانه و خبرنگاران  هستند که با کمک به شهرداری می توانند مطالبات به حق مردم را در مسیر منافع شهری جهت بدهند.

وی با اشاره به اختیار بالای شورای اسلامی شهر بیان داشت: قدرت شورای اسلامی شهر نباید منحصر به شهرداری باشد بلکه باید کاری بکنیم که به سمت مدیریت شهری برود و در غالب  اختیارات و مستندات قانونی باید مطالبه گری صورت بگیرد.

شهردار تربت جام تصریح کرد: روزانه 91 میلیون تومان هزینه حداقلی شهرداری است و متاسفانه به دلیل شرایط اقتصادی کشور سرانه درآمدی ناپایدار داریم که دستخوش تغییرات می شود.

حسینی با اشاره به نوسانات بازار مسکن و ارز عنوان داشت: به دلیل بالا رفتن قیمت دلال و جهت دهی سرمایه خرد دولت اوراق مشارکت با سود بانکی 20 درصدی را عرض کرد که این امر باعث راکد شدن بازار مسکن گردید و بزرگترین تاثیر را بر درآمد شهرداری گذاشته است.

وی با اشاره به تدارک المان های نوروزی تصریح کرد: برای اولین با رامسال برای ساخت المان های نوروزی فراخوان داده شد و هئیت داوری انتخاب و کار به کمیته مردمی واگذار گردید و تلاش شده بهار سال نو را پر رنگ تر از گذشته با شهدا شروع کنیم.

شهردار تربت جام با انتقاد از کسانی که شهرداری به کم کاری در حوزه ایثار وشهادت متهم می کنند یاد آور شد: ما هر چه داریم از شهدا و ایثار گران می باشد و شهرداری به صورت ویژه به تکریم خانواده های شهدا و فرهنگ ایثار و شهادت پرداخته که عده ای معتقد هستند، این نهاد شعبه دوم بنیاد شهید است.

حسینی با اشاره به حفظ  اقتدار شهرداری تاکید کرد: اقتدار شهرداری باید حفظ شود و نباید اجازه دهیم زیر سوال برود و برخی از دستگاهها به شهرداری به چشم کمیته امداد نگاه می کند که برگشت از این سیستم برای شهرداری تنش زا است.

وی با اشاره به برنامه ریزی های شهرداری خاطر نشان کرد: اولویت اصلی شهرداری ارائه خدمات به مناطق کمتر برخوردار است و شدیدا به کمک و مشارکت مردم نیازمندیم.

انتهای پیام/