به گزارش صبح توس؛ احمد برادران امروز در جلسه با دهیاران سبزوار با اعلام خبر اختصاص 840میلیارد ریالی اعتبار در طرح فراگیر اشتغال به سبزوار، اظهارکرد: این مبلغ با کارمزد مناسب و به صورت تسهیلات به متقاضیان پرداخت می شود.

 

وی با بیان اینکه جمعیت سبزوار 306هزار نفر ثبت شده است که از این تعداد 247هزار نفر در شهر سکونت داشته و مابقی در روستا ها ساکن هستند، تصریح کرد: باید نگاه ما به روستاها به عنوان نقاط مولد باشد و این بدان معناست که باید ظرفیت های گردشگری، کشاورزی، اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی روستاها را فعال کنیم.

 

فرماندار سبزوار همچنین با اشاره به پرداخت 150میلیارد ریال تسهیلات برای ایجاد مشاغل خانگی، ادامه داد: این مبلغ به وسیله نهادهایی مانند کمیته امداد صندوق کارآفرینی امید و بهزیستی تامین و پرداخت شده است.

 

برادران به ایجاد چهار هزار فرصت شغلی در سبزوار اشاره کرد و افزود: تعهد ایجاد اشتغال در سبزوار برای سال جاری هفت هزار و 300 نفر بوده است.

 

وی با اشاره به اینکه برای انجام خدمات نیاز به مشارکت عمومی است، ادامه داد: شوراها و دهیاران علاوه بر فعالیتهای عمرانی در فرایند مشارکت و انسجام اجتماعی جامعه نقش موثری دارند.

 

فرماندار سبزوار همچنین با اشاره به میزان بهره مندی مناطق کم برخورداز از خدمات، عنوان کرد: بیش از 76 درصد جمعیت بخش محروم روداب از نعمت گاز بهره مند هستند و برای شبکه گذاری فیبر نوری در این بخش 15 میلیارد ریال هزینه شده است.

 

انتهای پیام/