محمد صالح جوکار در گفتگو با صبح توس؛ اظهار کرد: با توجه به اینکه در دوره جدید در راستای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری که در حکم تولیت آستان قدس آمده توجه به مستضعفان و ارائه خدمات به محرومان سرآمد امور قرار گرفته است.

 

وی افزود: این موضوع به صورت جدی در دستور کار آستان قدس رضوی قرار گرفته است.

 

این نماینده سابق مجلس گفت: از جمله اقداماتی که هم پایدار بوده و هم تسری به مجاوران و زائران حرم در همه استان ها پیدا کرده تشکیل نمایندگی های آستان قدس و دفاتر و رابط های شهرستانی بوده که عمدتا این ساختار بر مبنای مردمی و افتخاری و بدون تحمیل هزینه بوده است.

 

وی افزود: اقدامات نمایندگی های آستان قدس در سراسر کشور در حال انجام است و در حوزه های ارائه خدمات، فعالیت های عمرانی، سلامت و درمان، اردوهای جهادی اطعام فقرا و همچنین تأمین کالاهای اساسی برای محرومان بسیار مؤثر بوده است.

 

جوکار با اشاره به اینکه چنین اقدامات نهضت خدمت رسانی به محرومان را آستان قدس پایه ریزی کرد که تحول اساسی محسوب می شد، تصریح کرد: در گذشته مردم تولیت را منحصر به اماکن مقدسه و موقوفات می دانستند؛ اما امروز شاهد هستیم ثمره فعالیت جهادی به طور جدی در زندگی فقرا و محرومان و زائر اولی تأثیرگذار است، که این نوع خدمت رسانی برای اولین بار در تاریخ آستان قدس بوده است.

 

وی افزود: برپا شدن زائرسرایی برای پذیرایی و اسکان زائران امام رضا(ع) از نوع خدمات جدید در راستای محرومیت زدایی بود.

 

این نماینده سابق مجلس خاطرنشان کرد: آستان قدس با سیاست گذاری جدید و دقیق و هدفمند مبتنی بر اقتصاد مقاومتی و متناسب با شرایط فعلی کشور کمک به دولت را در بخش های مختلف تولیدی و عمرانی و پیشرفت صورت می دهد.

 

وی ابراز کرد: امیدواریم این نقش ها با سیاست گذاری های آینده تقویت شود که موجب برکت و پیشرفت کشور خواهد شد.

 

انتهای پیام/