غلامرضا اسداللهی جانشین معاونت نظارت مجلس در گفتگو با صبح توس با اشاره به روند پیگیری طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان در مجلس گفت: در مجلس هشتم طرحی به همین منظور مطرح و به تصویب رسید که مورد تایید شورای نگهبان واقع نشد ولی با توجه به بحث های اخیر و مطالبات مردمی، نمایندگان طرحی را در راستای برگرداندن اموال نامشروع مطرح کردند که در صورت تصویب در مجلس و به تایید رسیدن توسط شورای نگهبان اجرایی خواهد شد.

اسداللهی با اشاره به اینکه کلیات این طرح بسیار خوب است یادآور شد: اموالی که در طول زمان و از روش های نامشروع به دست آمده است، برگردانده شود و به نظر من این طرح باید خیلی زودتر از این زمان شروع و رسیدگی می شد.
وی با اشاره به زمان اجرای طرح گفت: این طرح هنوز اعلام وصول نشده و بعد از اعلام وصول در صورت دو فوریتی اعلام شده در مجلس به رای گذاشته خواهد شد ولی اگر این تعداد از نمایندگانی که این طراح امضا کرده‌اند به دو فوریت آن رای ندهند و از اکثریت بیفتد، زمان مطرح شدن و تصویب آن در مجلس به تاخیر خواهد افتاد.
نماینده سابق مردم شهرستانهای باخرز تایباد و تربت جام در مجلس اضافه کرد: مسئولیت اجرای این طرح بر عهده هیئت فراقوه ای است که افرادی از قوه قضاییه، مجلس، دولت و دفتر مقام معظم رهبری آن را تشکیل می‌دهند و مسئولیت اجرای آن را برعهده خواهند داشت.
اسداللهی اضافه کرد: با توجه به نقطه نظراتی که در خصوص طرح اعاده اموال نامشروع وجود دارد، برخی نمایندگان مجلس با این طرح مخالف هستند ولی تعدادی از فراکسیون ها مانند فراکسیون ولایی مجلس به شدت به دنبال تصویب و اجرای هرچه سریع‌تر این طرح هستند.

وی خاطرنشان کرد: اجرای این طرح در این مقطع زمانی که بحث رانت خواری و اختلاس ها مطرح است، می‌تواند اعتماد اذهان عمومی مردم را بیشتر کند، ولی اینکه در پایان چه چیزی تصویب و اجرایی شود مهم است و امیدواریم این طرح به صورت کامل تصویب و هرچه سریعتر به اجرا درآید.

انتهای پیام/