به گزارش صبح توس؛ سرهنگ پاسدار حسن ناگهانی، فرمانده انتظامی شهرستان تایباد دیشب در جمع نمازگزاران مسجد امام حسن مجتبی علیه السلام پیرامون آسیبهای اجتماعی(چهارشنبه آخرسال، مواد مخدر، فضای مجازی ، نزاع) چنین گفت: در مورد چهارشنبه سوری هر سال که می گذرد باید بگوییم دریغ از پارسال؛ چهارشنبه سوری به این معنی نیست که ما اگر می خواهیم شادی کنیم، آرامش دیگران را به خطر بیندازیم، باید حساب خودمان را از این گروهها جدا کنیم.


وی افزود: در این مراسم ناصواب خسارات زیادی بواسطه تخریب اموال مردم و دولت متحمل می شویم، هر چند حذف این سنت را ناممکن دانسته و نمی توانیم صد در صد آن را از بین ببریم لیکن باید برنامه ریزی داشت و آن را در مسیر خوب  هدایت کنیم.


ناگهانی گفت: دشمنان در آنسوی آب برای ما توطئه می چینند، آنها با تشویق جوانان به مواد مخدر صنعتی و توهم زا برای ما برنامه دارند و ما باید هوشیار باشیم و با نظارت و کنترل فرزندانمان مواظب توطئه های آنها باشیم.


فرمانده انتظامی تایباد ادامه داد: پیشگیری بهتر و راحت تر از درمان است چرا که وقتی فرد گرفتار شد ترک آن ناممکن و رها شدن از آن مشکل است.


 وی خاطرنشان کرد: اولین وظیفه در این راستا مربوط به والدین است که آن تربیت فرزندانمان و وظیفه دوم به عهده آموزش و پرورش و اجتماع است که باید  همه به وظایف خودمان آشنا باشیم تا آسیب پذیری در بین جوانان و نوجوانان نداشته باشیم.


در پایان این دیدار نمایشگاه شناخت انواع مواد مخدر برگزار و تعدادی بروشور با موضوع هشدارهای چهارشنبه آخر سال در بین نمازگزاران توزیع شد.

انتهای پیام/