عبدالرحیم تاج محمدی، رییس اداره میراث فرهنگى صنایع دستى و گردشگرى شهرستان تایباد درگفتگو با صبح توس؛ گفت: با بررسی های انجام شده و کاستی های سال های قبل در مجموعه تاریخی مزار مولانا زین الدین ابوبکر‌تایبادی برنامه های ویژه ای برای سال جدید در این مجموعه تدارک دیده شده است. بطوریکه امسال نوروز متفاوتی را گردشگران و شهروندان تایبادی در مزار مولانا زین الدین ابوبکر تایبادی تجربه خواهند کرد.


وی افزود: ایجاد غرفه عرضه صنایع دستی و محصولات فرهنگی، هنری شهرستان، ایجاد آتلیه سنتی با لباس محلی و چیدمان محلی اتاق، ایجاد نمایشگاه دائمی از تصاویر آرشیوی تاریخی که برای اولین بار رونمایی می شوند بهمراه مفاخر و چشم اندازهای تاریخی و طبیعی شهرستان از جمله برنامه های ویژه برای نوروز 97 است.

 

تاج محمدی ادامه داد: چاپ پوسترهایی از چند مجموعه تاریخی شهرستان، افتتاح موزه سنگ مزارات و سفال شهرستان و آغاز بکار دائمی آن در محل آرامگاه شیخ زین الدین علی تایبادی پدربزرگوار مولانا از دیگر برنامه های تدارک دیده شده در مجموعه تاریخی مزار مولانا برای جذب گردشگر و مهمتر از آن مانایی گردشگران در شهرستان می باشد.


وی همچنین از همشهریان تایبادی درخواست کرد با ارسال فایل تصاویر، دست‌نوشته های قدیمی، نظرات و ایده های ارزشمند مجموعه مدیریتی مزار مولانا را در پربارتر برگزار کردن برنامه ها یاری نمایند.

انتهای پیام/