به گزارش صبح توس؛ مراسم گرامیداشت روز شهید باحضور خانواده معظم شهدا، جمعی از مسئولین و ائمه جمعه تشیع وتسنن شهرستان مرزی تایباد بیست و یکم اسفندماه درمحل مهمانسرای هنگ مرزی تایباد برگزارشد.

 

حسین شرافتی راد در این مراسم عنوان کرد: توجه به خانواده شهدا و ایثارگران و تجلیل از پدران ومادران شهدا وظیفه همگانی و بویژه مسئولین است و نشستن پای صحبت پدران و مادران شهدای عزیز همانند نشستن در کلاس درس ودانشگاه است که درآن درس ازخود گذشتگی وایثار را آموزش می بینیم.


فرماندار شهرستان تایباد ادامه داد: رشادت و شهادت شهداء و خونهای ریخته شده این عزیزان باعث شد تا پایه های این نظام اسلامی و الهی محکم و استوار شود.

 

وی خاطرنشان کرد: امنیت حاکم بر ایران اسلامی مرهون رشادتهای شهیدان است وعلی رغم همه توطئه های دشمنان علیه این نظام اسلامی، ولی انقلاب اسلامی به رهبری مقام معظم رهبری روند پیشرفت وتوسعه خود را طی می کند.


حسین شرافتی ادامه داد: وظیفه مسئولین است تا به دیدار پدران، مادران وخانواده شهدا بروند و در راستای حل مشکلات این عزیزان تلاش کنند.

 

وی اضافه کرد: شهدا زنده اند و براعمال و رفتار همه جامعه و بویژه مسئولین نظاره گرهستند و امروز توجه به فرهنگ شهید وشهادت باید نصب العین همه باشد.در ادامه مراسم مولوی غلام نبی توکلی، امام جمعه اهل سنت شهرستان تایباد نیز باتبریک روزشهید به همه مردم ایران اسلامی وبویژه خانواده معظم شهدا، گفت: شهدایی که به منظور دفاع ازاین مرزوبوم و در راستای حفظ امنیت جامعه اسلامی جانشان را فدا کردند عزیزترین افراد ایران اسلامی هستند.

 

وی با تاکید براینکه همه باید برای رفاه و آسایش خانواده معظم شهداء تلاش کنند، بیان کرد: احترام به والدین و پدران و مادران و خانواده شهداء برهمه واجب است چون هرچه خدمت این بزرگواران را انجام دهیم نمی توانیم حق اینها را ادا کنیم.


وی بیان کرد: مسئولین باید بدانند که پدران و مادران و خانواده معظم شهداء عزیزند چون بهترین افراد خانواده راتقدیم انقلاب اسلامی وعزت وعظمت این ملت کردند.


انتهای پیام/