به گزارش صبح توس؛ محمد کوهگرد مدیرکل گمرک دوغارون در جلسه هماهنگی با فرماندهی انتظامی تایباد که امروز یکشنبه پیرامون وضعیت شرکت های فعال اقتصادی در منطقه ویژه برگزارشد، عنوان کرد: متاسفانه تبلیغات منفی وسیعی در زمینه فعالیت شرکت های فعال در منطقه ویژه به آحاد مردم منطقه مرزی داده شده است که هیچ وجهه قانونی ندارد.

 

وی ادامه داد: همه مراحل کاری در گمرک دوغارون به صورت سیستم مرکزی و با نظارت اداره کل گمرکات کشور در حال انجام است و ما آمادگی هرگونه تحقیق و حسابرسی از این شرکتها را داریم، لذا با توجه به شعار سال ما باید زمینه جذب سرمایه‌گذار داخلی و خارجی را مهیا کنیم.

 


وی افزود: در حال حاضر به علت بعضی مشکلاتی که خود ما با تبلیغات منفی ایجاد کرده ایم، تجار کمتر علاقمند به تجارت از مرز گمرک هستند و یک سوم بازار هرات را کشورهایی مانند ترکمنستان و عربستان بدست گرفته اند.

 

کوهگرد تصریح کرد: ما در گمرک تایباد باید با همکاری همه دستگاه های مرتبط روند مبادلات را روانتر و با ایده و طرح های جدیدتر زمینه جذب توریست و سرمایه داران بومی را فراهم و تقویت کنیم.


وی افزود: با امنیت بسیار خوبی که در شهرستان تایباد داریم اگرسرمایه داران بومی در گمرک تایباد به فعالیت‌هایی اقتصادی بپردازند و با برنامه ریزی درست زمینه اشتغال جوانان فراهم شود مشکل و آسیب اجتماعی نخواهیم داشت.

 

لازم به ذکر است در این جلسه نحوه تبادل و درگاهای ورود و خروج کالا و اسناد تنظیم شده به منظور فراهم شدن فعالیت در زمینه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و جلوگیری از قاچاق کالا و مواد مخدر مورد بررسی قرار گرفت.

انتهای پیام/