به گزارش صبح توس؛ سید سلمان جلیلیان ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه چهارشنبه آخر سال نزدیک است، اظهار کرد: باید ابتدا والدین و مربیان نظارت و آموزش‌های لازم را به نسل جوان دهند و در مرحله بعد، مدیران و مسئولان تفریحات سالم را جایگزین فعالیت‌های پرخطر در مراسم چهارشنبه آخر سال کنند تا حوادث ناشی از این مراسم کمتر شود.

 

وی ادامه داد: بدیهی است، هرکس به هر عنوانی، مرتکب اقدام مجرمانه شود با برخورد قانونی متناسب مواجه می‌شود و اگر این اقدامات مجرمانه موجب ورود خسارت به اموال عمومی یا خصوصی یا ایجاد رعب و وحشت در خانواده‌ها و سایر شهروندان شود، با برخورد سریع و قاطع توسط پلیس به دادسرا معرفی با آنها با نگاهی بدون اغماض و برابر قانون برخورد می‌شود.

 

دادستان عمومی و انقلاب تایباد افزود: نباید سهل‌انگاری والدین و بی‌احتیاطی فرزندان با بهانه تفریح آن هم بدون فهم عمیق از انگاره‌های فرهنگی، موجب اذیت، آزار و آسیب‌های جبران‌ناپذیر برای دیگران شود.

 

جلیلیان متذکر شد: به ضابطین خاص و عام دستور داده شده در شب‌های منتهی به آخر سال به‌ویژه چهارشنبه پایان سال، برای حفظ نظم عمومی و جلوگیری از سوء استفاده افراد خاص و خاطی با کسانی که اقدام به سلب آسایش عمومی کنند، برخورد سریع و لازم صورت پذیرید.

 

وی اضافه کرد: آنچه بیان شد، تقاضاها و تذکرات یک دادستان و مدعی‌العموم از باب پیشگیری و قبل از وقوع حادثه برای حفظ حقوق  عمومی است و البته پس از وقوع حادثه، نوع رفتار از تذکری به قضایی تغییر شکل می‌گیرد که امیدوارم نیاز به این تغییر رفتار نباشد.

انتهای پیام/