به گزارش صبح توس؛ علی صمیمی رئیس فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین کشور ظهر امروز در مجمع سالیانه هیئت ورزش‌های جانبازان و معلولین خراسان رضوی اظهارکرد: خراسان رضوی بر اساس معیار و ملاک‌ها همیشه جزو هیئت‌های برتر کشور بوده است و اکثر مواقع به عنوان هیئت اول، اما تهران به ‌دلیل کمیت جمعیت جانبازانی که دارند گاهی پیشی گرفته است.

رئیس فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین کشور تصریح کرد: راس نظام نگاه ارزشی و فرهنگی به ورزش معلولین و جانبازان دارد و هزینه ورزشکاران معلول از ورزشکاران سالم بیشتر است لذا در بخش جانبازان و معلولین نگاه باید وظیفه باشد و نباید به عنوان لطف به این موضوع پرداخت.

وی با بیان اینکه تمام تلاش ما مرسوم کردن این نگاه استراتژیک است افزود: پنج میلیون جانباز و معلول در کشور داریم و دومین کار نگاه ورزش همگانی است.

صمیمی گفت: اگر ورزش جانبازان و معلولین همگانی شود ابتدا به سلامت آنها کمک شده است و در بعد قهرمانی نیز نتیجه آن را خواهیم دید و باید با استفاده از قهرمانان بین معلولین و جانبازان موجی مثبت به راه بیاندازیم تا آنها را به سمت ورزش سوق دهد.

وی افزود: مهم‌ترین نکته توسعه ورزش بین معلولین و جانبازان سلامت جسم روح و سلامت اجتماعی است، باید معلولین احساس مفید بودن کنند با استفاده از دیگر ورزشکاران موفق معلولین‌ که گوشی‌گیر شده اند را به میدان بیاوریم.

رئیس فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین کشور گفت: دستگاه‌های متولی در برنامه‌ها قرار بگیرند، بهزیستی، امور ایثارگران و آموزش و پرورش استثنایی در جامعه ورزشی ارتباط مستقیم دارند و باید احساس وظیفه کنند.

صمیمی خاطرنشان کرد: در این برهه زمانی جانبازان مدافع حرم داریم که باید بستر ورود آنها به ورزش آماده شود، بعد از دفاع مقدس به این حوزه وارد نشدیم و امروز اثرات سوء آن را می‌بینیم، اگر جوانان جانباز را به میدان بیاوریم در سلامت آنها تأثیر می گذارد و می توانیم با مدیریت از استعداد و توان آنها بهره ببریم.

انتهای پیام/