به گزارش صبح توس؛ به مناسبت هفته گرامیداشت یاد و خاطره شهدا،صبح امروز مراسم زیارت عاشورا ،غبار روبی و عطر افشانی گلزار شهدا با حضور فرمانده نظامی و انتظامی، رئیس بنیاد شهید وامور ایثارگران، خانواده های معظم شهدا و ایثارگران و جمعی از مسئولین و بسیجیان پیشکسوت شهرستان در گلزار شهدای گمنام برگزار و شرکت کنندگان با قرائت فاتحه و نثار گل ضمن تجدید میثاق با آرمانهای شهدا به مقام شامخ شهدا ادای احترام کردند.

 

رئیس اداره تبلیغات مه ولات در این مراسم بر اهمیت زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و تاثیرگزاری آن بر نسل جوان متذکر شد و افزود: امروز خط و مسیری را که شهدا برای ما ترسیم و در راه آن، جانشان را فدا کردند ما باید بدنبال همان مسیر و اهداف آنان باشیم.

 

عباسعلی فاطمی تصریح کرد: شهدا با اندوخته های خود راضی بودند و هیج چشم داشتی به مال دنیا نداشتند و تنها به خدا فکر می کردند و  تنها راه سعادت و موفقیت و پیشرفت کشور، ادامه راه شهیدان و تبعیت از مقام معظم رهبری می باشد

 

در ادامه ،رئیس بنیاد وشهید مه ولات بهبحث موضوع شهید و شهادت پرداخت و یادآورشد: شهید نمادی از یادآوری خاطرات شهدای گرانقدر 8 سال دفاع مقدس می باشد که توانستند عزت و اقتدار نظام اسلامی را به ارمغان بیاوردند تا ما امروز به عنوان یک قدرت منطقه ای بتوانیم در مقابل استکبار ایستادگی کنیم.

 

رمضانی تصریح کرد: روز بنیاد شهید یکی از برکات و اثرات موثر رهبر کبیر انقلاب حضرت امام بود که در سال 1358 تاسیس شد و هدف پیگیری امورات خانواده معظم شهدا و ایثارگران می باشد.

 

رئیس بنیاد شهید مه ولات اظهار داشت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در سال 1386 توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان روز شهید در تقویم ملی ایران اسلامی به روز شهید نام گذاری شد که توسعه و ترویج فرهنگ ایثار شهادت بیشتر در بین جوانان و نوجوانان نمود و تجلی نیز در سطح جامعه داشته باشد.

 

انتهای پیام/