به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام محمدعلی میری امروز در خطبه های نماز جمعه مه ولات با اشاره به توصیه به تقوای الهی و تذکر به نمازگزاران گفت: تقوا عامل رشد، کمال و عاقبت بخیری می شود.

 

وی با اشاره به فرمایشات امیرالمومنین در خطبه متقین اشاره کرد و افزود: انسان های باتقوا خواسته های نفسانی منفی در وجودشان کنترل می کنند و دانشمندان علم اخلاق و حکمای پیشین قوای انسان را به سه دسته غضیبه، شهویه و عاقله تقسیم می کردند.

 

خطیب جمعه مه ولات یادآور شد: این سه عامل برای بشر لازم است و بشر نمی تواند این سه قوا را نداشته باشد.

 

وی با اشاره به روز جمعه ولادت حضرت فاطمه س تصریح کرد: فرخنده میلاد حضرت فاطمه زهرا در سال دو یا پنج بعثت و تولد حضرت امام راحل اسلام به روز زن خیلی سفارش کرده ادامه داد هر کس ازدواج کرده نصف دینش کامل است که زن از دید اسلام محترم است.

 

حجت الاسلام میری افزود: در شرایط فعلی نیز از بزرگترین تدابیر رهبر معظم انقلاب در مدیریت نظام اسلامی آن است که نقد را با هدف اصلاح وضع موجود انجام می دهند و چون جراحی حاذق و باتجربه با تیغ جراحی اقدام به برداشتن دمل های چرکین و بیمار زایی می کند که سلامت جامعه را به خطر انداخته است.

 

نماینده ولی فقیه در شهرستان مه ولات گفت: این درحالی است که برخی در لبلس نقد به جای تیغ جراحی از ساطور قصابی برای درمان برای درمان آلام و دردها بهره می برند.

 

امام جمعه مه ولات در خصوص عدالت اجتماعی و طبقات ضعیف جامعه، خاطرنشان کرد: همه مسئولان در رابطه با برطرف کردن مشکلات مردم همت کنند و بدانند مشکل حل نشدنی و گره باز شدنی در کشور نداریم؛ اما باید جدی تر و بیشتر کار و تلاش کنیم.

 

انتهای پیام/