هادی آریانژاد در گفتگو با صبح توس؛ اظهار کرد: یکی از اهداف کمیته امداد ساماندهی و رسیدگی به وضعیت معیشت محرومان و نیازمندان است و با توجه به پیشرفت های حاصل شده امروز ما به دنبال توانمندسازی محرومان هستیم.

 

وی افزود: کمیته امداد تمامی کمک های خود را با رعایت کرامت انسانی و عزت نفس محرومان انجام می دهد و در حال جلوگیری از تولید نظام یافته فقر در کشور است.

 

مدیرکمیته امداد امام خمینی (ره) گناباد تصریح کرد: تعداد دو هزار و ۷۰۵ خانوار معادل چهار هزار و ۴۰۷ نفر تحت پوشش کمیته امداد هستند که ۵۲ درصد سرپرست زن و ۴۸ درصد سرپرست مرد می باشند.

 

وی مسکن را یکی از مشکلات اساسی مددجویان دانست و افزود: در سال جاری پنج باب منزل مسکونی شهری و پنج باب روستایی احداث شده و برای احداث مسکن مقاوم به هر نیازمند شهری مبلغ ۲۵ میلیون تومان و به روستایی ۱۵ میلیون تومان تسهیلات پرداخت می شود.

 

آریانژاد خاطرنشان کرد: کمک به جهزیه نوعروسان تحت پوشش کمیته امداد از دیگر برنامه های ما بوده که در سال جاری ۶۴ مورد جهزیه به نوعروسان اهدا شده و با توجه به گازرسانی به منطقه روستایی گناباد و در راستای کمک به محرومان تعداد ۶۲۴ بخاری و لوازم منزل نیز به محرومان اهدا شده است.

 

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) گناباد با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری بر توانمند سازی محرومان و ایجاد اشتغال تصریح کرد: تعداد ۴۲۱ مورد وام کارگشایی با اعتباری نزدیک به یک میلیارد تومان و وام اشتغالزایی نیز به تعداد ۳۲۸ مورد با اعتباری بیش از ۶۰۰ میلیون تومان پرداخت شده است.

 

وی خاطرنشان کرد: تعداد ۱۲۲ ایتام و ۲۰۵ نفر از فرزندان محسنین و ۱۴۶ مورد بیمار صعب العلاج تحت پوشش این اداره می باشند.

انتهای پیام/