شیراحمدجهانی در گفتگو با صبح توس؛ گفت: اعتیاد یکی از معضلات بزرگ جامعه ما و دلیل بسیاری از طلاق هاست.

 

وی با اشاره به اینکه غالب گرفتارشدگان به دام اعتیاد قشر ضعیف جامعه هستند، خاطرنشان کرد: بیشتر افراد معتاد کسانی هستند که وضع مالی مناسب و تمکن مالی ندارند.

 

رییس شورای شهر تایباد گفت: مهمترین دلیلِ به اعتیاد روی آوردن جوانان و یا دیگر افراد جامعه بیکاری است و چنانچه بتوانیم مشکل بیکاری را در جامعه کم کنیم، اعتیاد نیز به نسبت کم خواهدشد.

 

جهانی ادامه داد: با بیشتر این افراد که در محل شورای شهر صحبت می کنیم بیکاری را یکی از دلایل گرفتار شدنشان عنوان می کنند.

 

وی عنوان کرد: اکثر افرادی که ترک اعتیاد می کنند متاسفانه پس از یک ماه باز گرفتار دوستان ناباب شده و دوباره به سمت اعتیاد باز می گردند.

 

رییس شورای شهر تایباد اضافه کرد: چنانچه بتوانیم اشتغال افرادی که ترک اعتیاد می کنند را برطرف کنیم صددرصد به سمت موادمخدر بازنخواهند شود.

 

وی عنوان کرد: امامان جماعت مساجد و علما باید در باب این معضل بسیار مهم اجتماعی حتما ایراد سخن کنند، چنانچه هر امام جماعت مسجدی بتواند تنها چندنفر از این گرفتاران را متحول کند، تقریبا تمامی معتادین سطح شهر را شامل خواهدشد، همچنین آنها می توانند گرفتارشدگان به دام اعتیاد را به شورای شهر معرفی کنند.

 

جهانی با بیان اینکه شورای شهر آمادگی این را دارد تا به تمامی معتادانی که قصد ترک دارند، قسمتی از هزینه های ترک اعتیادشان را به عهده بگیرد، ابراز کرد: در سه ماه گذشته شورای شهر تایباد به بیش از 15 نفر که درحال ترک کردن در کمپ هستند، کمک مالی کرده است.

 

انتهای پیام/