به گزارش صبح توس؛ محمد علی نبی‌پور ظهر امروز در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفرهای نوروزی که در سالن کنفرانس فرمانداری برگزار شد، اظهارکرد:  امسال در ایام عید نوروز بیش از هفت میلیون نفر به مشهد سفر کردند که سوال این است سهم ما از این عدد چه بوده است و ما چه باید کنیم که این تعداد افزایش یابد.
 

وی با تاکید بر لزوم ماندگاری مسافرین در گناباد، افزود: سال گذشته 12 درصد از مسافرین که به گناباد وارد شده‌اند، بیش از یک شب را در این شهرستان گذرانده‌اند، که این میزان  باید حداقل تا 40 درصد برسد.
 

فرماندار گناباد گفت: در روزهای آغازین امسال، 250 هزار نفر از گناباد بازدید کردند؛ اما پیش‌بینی می‌شود نوروز 97، تعداد مسافران در این شهرستان به دو برابر افزایش یابد.

 

وی با اشاره به اینکه گناباد یکی از شش شهرستان خراسان رضوی است که نوروزگاه در آن پیش بینی شده تا به استقبال مسافران نوروزی برویم، افزود: این شهرستان 140 اثر ثبت شده تاریخی دارد و نباید معرفی اماکن گردشگری به چند محل مشخص محدود شود.
 

نبی پور با تاکید بر لزوم مدیریت یکپارچه در مورد سفرهای نوروزی، تصریح کرد: کمیته‌های مربوط به این امر تشکیل شده‌اند و باتوجه به برگزاری جشنوارهای بومی- محلی و غذاهای سنتی در روستاها باید از پتانسیل مردم در این جشنواره ها استفاده کرد.

 

انتهای پیام/