به گزارش صبح توس؛ وجود یک کشتارگاه سنتی در یکی از مناطق مسکونی شهر نقاب( مرکز شهرستان جوین) سلامت مردم این شهر را به خطر می اندازد و این موضوعی است که بارها شهروندان در این باره اظهار گلایه کرده اند.

 

نقابی یکی از ساکنان شهر نقاب گفت: کشتارگاه های سنتی از نظر ساختار بهداشتی در جایگاه پایین تری نسبت به کشتارگاه های صنعتی قرار دارند.

وی افزود: چندین بار برای جابجایی کشتارگاه نقاب از منطقه مسکونی به خارج ازشهر پیگیر شدیم، ولی متاسفانه از طرف مسئولین اقدامی صورت نگرفته است.

 

این شهروند جوینی ادامه داد: پشه های ناقل بیماری سالک، سگهای ولگرد، جاری شدن خونابه ها فضولات و احشام حیوانات کشتاری در کشتارگاه و اطراف آن و بوی نامطبوع، از مشکلاتی است که ما در این منطقه با آن دست و پنجه نرم می کنیم.

حسینی یکی دیگر از شهروندان جوینی گفت: با توجه به اینکه  شغل بیشتر مردم در جوین دامپروری است؛ اما متاسفانه این شهرستان کشتارگاه صنعتی ندارد و این مهم باعث بروز مشکلاتی در این منطقه شده است.

 

وی افزود: از مسئولین خواهش میکنم یه سر به محله کشتارگاه نقاب بزنند و ببینید که چه وضع اسفناکی در این منطقه وجود دارد، وجود سگ های مریض و ناقل بیماری در محدوده این کشتارگاه واقعا تاسف آور است.

 

وی تصریح کرد: انصاف نیست که آسایش و آرامش از ساکنین این منطقه گرفته شدود، بنابراین از مسئولین درخواست جمع آوری این سگ ها را داریم.

 

حسین جمشیدی، فرماندار جوین در گفت و گو با خبرنگار این رسانه نبود کشتارگاه صنعتی در جوین را یکی از مشکلات شهرستان دانست و اظهارکرد: ساخت کشتارگاه صنعتی برای شهرداری ها توجیه اقتصادی ندارد و در جوین هم همانند بیشتر شهرستان های استان این پروژه به بخش خصوصی واگذار شده است.

 

وی افزود: از آنجائیکه ساخت کشتارگاه با سلامت مردم در ارتباط است، علی‌رغم واگذاری به بخش خصوصی، موضوع را از طریق کارگروه سلامت استان پیگیری کردیم.

 

فرماندار جوین تصریح کرد: به دلیل وجود کشتارگاه صنعتی در شهرستان جغتای، گفته شده ضرورتی برای وجود کشتارگاه در جوین وجود ندارد و این موضوع یکی از موانع ساخت کشتارگاه صنعتی در این شهرستان است.

 

جمشیدی بیان داشت: اما با این وجود بسیار پیگیری کردیم و مجوز ساخت آن را از استان گرفتیم.

 

وی در پایان گفت: در حال حاضر مکانی برای ساخت کشتارگاه در کنار کارخانه آسفالت شهر نقاب، جانمایی شده است و به زودی کلنگ پروژه به زمین خواهد خورد.

 

انتهای پیام/