حجت‌الاسلام علی اصغر علیپور در گفتگو با صبح توس؛ گفت: با هدف تقویت مشترکات دینی بین پیروان مذاهب اسلامی با محوریت اهل بیت(ع) و ایجاد تقریب از طریق عواطف دینی، کنگره شعر اهل بیت علیهم السلام در شهرستان تایباد برگزار می شود.

 

رئیس اداره تبلیغات اسلامی تایباد افزود: شب شعرهای تقریبی شهرستانی مختلفی در ایام دهه مبارک فجر در هشت شهرستان استان ازجمله شهرستان تایباد برگزارشده بود که از نفرات برتر شهرستانی تقدیر به عمل آمد، همچنین آثار آنها برای سومین کنگره اهل بیت(ع) انتخاب شد.

 

وی ادامه داد: سومین کنگره استانی شعر اهل بیت با عنوان «بانوی بهشتی» حضرت زهرا(س) امسال به میزبانی شهرستان تایباد روز شانزدهم اسفندماه بعد از نمازمغرب و عشا در سالن سینما قدس باحضور شاعر کشوری «مصطفی محدثی خراسانی» و شاعران برتراستانی و شهرستانی برگزار خواهد شد.

 

حجت الاسلام علیپور با تاکید براینکه هدف از برگزاری این همایش ها تقریب بین سرودهای شاعران مذاهب اسلامی و تبیین جایگاه اهل بیت علیهم السلام است، ادامه داد: در این همایش باشکوه ضمن تقدیر از شاعران برتر استانی از اشعار برخی از شاعران پیرامون ریحانه النبی فاطمه زهرا(س) استفاده خواهدشد.

 

وی به آثار ارسالی شعرای شهرستان تایباد به کنگره اشاره کرد و گفت: اشعار و آثار ارسالی شاعران شهرستان تایباد سی اثر از بیست شاعر است که به دبیرخانه کنگره رسید است.

 

رئیس اداره تبلیغات اسلامی تایباد خاطرنشان کرد: بیشترین آثار ارسالی از شعرای اهل سنت بوده که در وصف ریحانه النبی سروده های فاخر و باارزشی را ثبت کردند که لازم است از همه جامعه شاعران که همکاری مناسب داشتند تشکر کنم.

 

حجت الاسلام علیپور در پایان از همه شعرا و فرهیختگان، فرهنگیان، علما و آحاد مردم دعوت کرد که با حضور پررنگ زینت افزای همایش شعر اهل بیت در تایباد شوند.

 

انتهای پیام/