به گزارش صبح توس؛ محمد ثابتی مقدم صبح امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ازجمله اقدامات پیشگیرانه امور آب منطقه‌ای که حفظ و حراست از منابع آبی منطقه به‌واسطه نظارت بر بسترهایی است که به  تغذیه سفره‌های زیرزمینی می‌پردازد اظهار داشت: در این راستا از ابتدای سال تاکنون بیش از 11 و نیم هکتار از اراضی ملی که در بستر رودخانه‌ها به‌صورت غیرقانونی تصاحب‌شده بود آزادسازی و به منابع طبیعی واگذار شد.

 

وی با اشاره به اینکه بیشترین تصرفات در حوزه رودخانه‌های برازق ششتمد سنگ سفید و بسک در سبزوار و همچنین رودخانه ریوند در شهرستان داورزن بوده است ادامه داد : چشم طمع متجاوزان به منابع طبیعی و بستر رودخانه‌ها بیشتر به این سمت از منابع طبیعی بوده است.

 

ثابتی در ادامه با بیان اینکه طول رودخانه‌های سبزوار یک هزار کیلومتر است که مساحتی در حدود سه هزار و 500هکتار را در برمی‌گیرد ادامه داد: حفاظت و صیانت از این زمین‌ها که نقش عمده‌ای را در ایجاد و تثبیت سفره‌های آب زیرزمینی دارد بر عهده امور آب منطقه‌ای است.

 

وی در ادامه به تشکیل 2هزار و 500پرونده تشکیل‌شده در خصوص رفع تصرفات در این حوزه اشاره کرد و تأکید کرد: 172 پرونده از ابتدای سال تاکنون برای دست‌اندازی به بستر رودخانه تشکیل‌شده است.

 

انتهای پیام/