به گزارش صبح توس؛ هادی ایزدی صبح امروز در نشست مشترک با مدیران اقتصادی این شهرستان بر لزوم احساس نیاز نسبت به ظرفیت های صنعت و دانشگاه برای تعمیق نقش آفرینی این دو بخش در فرآیند توسعه تاکید و اظهار کرد: آموزش ها در سطوح مختلف تحصیلی اعم از مدارس، دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی بیشتر مبتنی بر نظریه و محفوظات است و به نیازهای جامعه توجه خاص ندارد، بنابراین باید دانشگاهیان و دانشجویان در کنار تحصیل به دنبال کارآفرینی باشند.

 

وی افزود: نبود اعتماد کافی بین دانشگاه و صنعت مانعی برای تعمیق ارتباط این دو بخش است و تا زمانی که این سرمایه اجتماعی تعمیق نیابد به موفقیت لازم دست نمی یابیم.

 

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت گناباد گفت: فعالیتهای پژوهشی دانشگاهها بیشتر به صورت فردی انجام می شود چنانچه به صورت گروهی و متشکل از صاحب نظران صنعت و دانشگاه متناسب با نیازهای منطقه صورت گیرد نتایج بهتری به دنبال دارد و کارآمدتر خواهد بود.


وی افزود: دانشگاهها رسالت خطیری در کارآمدی فعالان اقتصادی بر عهده دارند و تاکنون از این ظرفیت به خوبی استفاده نشده است.

 

ایزدی تصریح کرد: برای ایجاد انگیزه در واحدهای تولیدی به منظور بهره گیری از تحقیقات دانشگاهی در کنار سایر مشوق های لازم، واحد صدور برگ تحقیق و توسعه در برخی واحدهای تولیدی این شهرستان ایجاد شده است.


وی افزود: طرح مهارت آموزی دانش آموختگان دانشگاهی در واحدهای تولیدی نیز از اقدامات مهم دولت برای افزایش مهارت دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاهی است و این افراد در مدت شش ماه گذراندن طرح، تحت پوشش بیمه قرار می گیرند و چنانچه واحد تولیدی این اشخاص را به کار گیرد تا دو سال بیمه آنها توسط دولت پرداخت می شود.

 

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت گناباد خاطرنشان کرد: به دلیل آنکه دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی به نقش خود در ایجاد خلاقیت و آموزش فرهنگ کارآفرینی به خوبی عمل نکرده اند دولت با اجرای طرحهایی مانند کارورزی و مهارت آموزی در بخش تولید و اصناف به دنبال پرکردن این خلاء است.

 

انتهای پیام/