به گزارش صبح توس؛ حجت‌الاسلام سیدکاظم طباطبایی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه کاشمر با اشاره به سالروز وفات حضرت ام‌البنین و روز تکریم مادران و همسران شهدا گفت: حضرت ام‌البنین بانویی اصیل و شایسته بود که بعد از ازدواج با حضرت‌ علی‌سلام‌الله‌علیه خداوند به او چهار پسر عنایت کرد و لذا به این نام مشهور شد.

وی ادامه داد: این بانو علاقه فراوانی به امام حسین(ع) داشت و زمانی که خبر واقعه کربلا به مدینه رسید ایشان به جای آنکه از فرزندان خود خبر بگیرد به دنبال کسب خبر از امام حسین سلام‌الله علیه بود.

امام جمعه کاشمر گفت: ما به همسران و مادران شهدا افتخار می‌کنیم چرا که آن‌ها به اولیای خدا تأسی کردند و با خدا عهد و پیمان بستند و الگوی خوبی را برای خود انتخاب کردند.

وی همچنین با اشاره به خدمات کمیته امداد ادامه داد: 14 اسفند روز تأسیس کمیته امداد امام خمینی(ره) و روز احسان و نیکوکاری است و امیدواریم مردم متدین ما در آستانه سال جدید با کمک خود به خانواده‌های نیازمند کمک کنند و تا فرزندان آن‌ها هم شاد شوند.

طباطبایی افزود: کسانی که از توانایی مالی برخوردار هستند در این ایام باید به فکر خانواده‌های مستضعف باشند و با کمک به پایگاه‌های نیکوکاری، امکان خدمت‌رسانی به نیازمندان را فراهم کنند.

امام جمعه کاشمر به روز درختکاری اشاره کرد و گفت: 15 اسفند روز درختکاری است که با این اقدام ارزشمند، طبیعت و فضای طبیعت حفظ می‌شود و سالم می‌ماند لذا هر نفر از شما اگر یک درخت بکارد تعداد زیادی می‌شود و در روایت است که احیای یک درخت مانند احیای یک انسان است و کسی که درختی را قطع کند، گویی انسانی را به قتل رسانده است.

طباطبایی ادامه داد: درخت موجب پاکی هوا، جلوگیری از فرسایش خاک و پیشروی کویر و مطبوع شدن هوا و صدها آثار خوب دیگر می‌شود و لذا در نگهداری طبیعت، جنگل‌ها و ... باید دقت نظر کافی داشت.

وی خاطرنشان کرد: مهندسی عالم شگفت آور است و همه به هم ارتباط دارد و لذا ما نباید جنگل و طبیعت را از بین ببریم چرا که از بین رفتن درخت آثار سوء و زیانباری بر طبیعت دارد و محیط زیست و زندگی دارد.

انتهای پیام/