به گزارش صبح توس؛ علیرضا رشیدیان استاندار خراسان رضوی ظهر پنجشنبه دهم اسفندماه در مراسم افتتاحیه مجتمع پزشکی و تحقیقاتی نیشابور گفت: باید نگاه‌های ما جهادی باشد و نگاه جهادی متکی به باور توان‌های خود است.

 

وی افزود: ما به پیشرفت و توسعه نمی‌رسیم مگر بتوانیم علم و فناوری را توسعه دهیم و خوشبختانه توسعه این مهم را جهاد دانشگاهی در استان برعهده‌گرفته است که ما هم در این راستا جهاد دانشگاهی را حمایت خواهیم کرد.

 

وی بیان کرد: نیشابور مهد علم و دانش بوده و این ظرفیت همچنان در این شهر وجود دارد، باید آن را توسعه دهیم که با توسعه علم و دانش در نیشابور و پرورش استعدادها می‌توان بسیاری از مشکلات را حل کرد.

 

رشیدیان گفت: جهاد دانشگاهی در کنار دستگاه‌های دولتی استان دست همکاری با ما داده است و جهاد دانشگاهی می‌تواند بخشی از مشکلات استان را به حداقل برساند که تاکنون بسیار مؤثر بوده است.

 

وی افزود: خط کار توسعه اشتغال در استان را جهاد دانشگاهی معلوم کرد بر اساس آماری که داریم نرخ بیکاری به ۸/۸ دهم درصد رسیده است.

 

استاندار خراسان رضوی ادامه داد: بیش از ۲۰۰ هزار جوان بیکار در استان داریم و در تلاش هستیم که حتی یک جوان بیکار در استان نداشته باشیم و این آمار را به حداقل برسانیم و در این راستا جهاد دانشگاهی می‌تواند به ما کمک کند.

 

وی ابراز کرد: جهاد دانشگاهی می‌تواند از مراکز خود در استان برای تولید اشتغال استفاده کند و شاهد روزی باشیم که جوانان ما همه دارای شغل باشند.

 

استاندار خراسان رضوی گفت: کشور ما ملت توانمندی است و تاکنون گام‌های بلندی برداشته است که باعث افتخار است.

 

انتهای پیام/