به گزارش خبرنگار صبح توس؛ در حالی به برگزاری بیست و ششمین دوره مسابقات کشتی باچوخه یادواره پهلوان ججو به عنوان معتبرترین و بزرگترین رویداد ورزشی شهرستان جغتای خود شهر ریواده عبدل آباد شهرستان جغتای نزدیک می شویم که تنور گمانه زنی ها برای حضور و یا عدم حضور نام آوران کشوری این ورزش سنتی ایرانی ها در حال داغ شدن می باشد.

 

این مسابقات در بیست و پنج دوره گذشته خود عرصه جدال نام آورانی همچون جواد محجوب، کامران رستمی، ابراهیم ولیان و دهها پهلوان مشهور و گمنام دیگر بوده است و هر سال بر میزان حضور علاقمندان در محل گود باچوخه پهلوان ججو افزوده می شود.

رویارویی نام آوران این ورزش در دسته سنگین یعنی بعلاوه ۹۶ کیلوگرم به عنوان یکی از جذاب ترین بخش ها در آخرین دوره این مسابقات در نوروز ۹۶ با برتری کامران رستمی در برابر جواد محجوب به عنوان قهرمان ملی و بین المللی جودوی کشور به پایان رسید، اتفاقی که خود گواه کیفیت بی بدیل این رقابت ها است.

 

در همین راستا دقایقی قبل محمد جغتایی که مسوؤلیت دبیری این مسابقات در بیست و ششمین دوره خود در نوروز ۹۷ را بر عهده گرفته است، به خبرنگار ما گفت: کامران رستمی، جواد محجوب و ابراهیم ولیان به عنوان مدعیان چوخه کشوری از شرایط برگزاری مسابقات در شهر ریواده عبدل آباد راضی بودند و از همین رو از حضور این پهلوانان نامی و دیگر نامداران این عرصه مطمئن هستیم.

 

جغتایی افزود: این رقابتها همانند سال گذشته در پنج وزن ۶۶، ۷۴، ۸۴،۹۶ و به‌اضافه ۹۶ در دو رده نونهالان و بزرگسالان در روزهای هفتم و هشتم فروردین ۹۷ در گود چهلوان ججو برگزار می شود.

 

وی یادآور شد: با مساعدتهای مردم و مسئولان، ساخت سکوهای تماشاگران گود پهلوان ججو به پایان رسیده و به‌زودی برای ساخت جایگاه آن دست بکار می شویم و مصمم هستیم تا روز برگزاری مسابقات کامل بشود.

 

ثبت نام متقاضیان شرکت در این رقابتها موضوع دیگری بود که وی با اشاره به آن اظهار کرد: علاقمندان به حضور در این رقابتها از هم اکنون تا یک روز قبل از برگزاری مسابقات، می توانند با مراجعه به سالن ورزشی پهلوان ججو شهر ریواده عبدل آباد نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

 

جغتایی با تایید عملکرد ضعیف کشتی گیران شهرستان در جریان رقابتهای سال گذشته، خاطرنشان کرد: اردوی آماده سازی کشتی گیران شهرستان در سالن ورزشی پهلوان ججو به مدت سه ماه در حال برگزاری است و با توجه به استقبال صورت گرفته، کسب عنوان در این رقابتها دور از انتظار نیست.

 

دبیر بیست و ششمین مسابقات باچوخه شهر ریواده عبدل آباد در پایان خاطرنشان کرد: مردم ومسوؤلان شهرستان جغتای بویژه شهر ریواده عبدل آباد، تمام همت خود را برای برگزاری هرچه بهتر این رقابتها در نوروز ۹۷ بکار بسته اند تا شاهد بروز کمترین مشکلاتی در این زمینه باشیم.

 

انتهای پیام/