به گزارش صبح توس؛ ظهر امروز جلسه پیشگیری از وقوع جرم شهرستان بردسکن با حضور دادستان،فرمانده ناحیه مقاومت بسیج ،جانشین فرماندهی منطقه انتظامی و جمعی دیگر از اعضای شورای تامین و نیز مدیران و فعالان شبکه های اجتماعی بردسکن در محل دادگستری بردسکن برگزار شد.

در این جلسه فرزانه دادستان بردسکن با تشریح برخی از مواد قانون جرائم رایانه ای و اینترنتی از مدیران گروه ها و کانال های شبکه های اجتماعی خواست نظارت کاملی برفعالیت های سایر کاربران داشته باشند تا فعالیت آنها ازموازین قانونی خارج نشود.

 

وی افزود :چنانچه هریک از کاربران در گروه ها اقدامی خلاف قانون انجام دهد بخشی از جرم نیز متوجه مدیر گروه شبکه اجتماعی خواهد بود و لذا باید با دید بازتر و تقبل مسئولیت جدی به مدیریت خود بپردازد.

 

فرزانه افزود :شبکه های اجتماعی به نوعی جزء رسانه ها مانند مطبوعات تلقی میشوند از برخی قوانین مطبوعات تبعیت میکند و چه خوب است که مدیران محترم با مطالعه قوانین مطبوعات نسبت به بالا بردن اطلاعات حقوقی در این زمینه اقدام کنند.

 

دادستان بردسکن گفت: جرائمی مانند نشر اکاذیب،فعالیت علیه عفت و اخلاق عمومی،تهمت و افترا و تشویش اذهان عمومی عمده جرائم فضای مجازی را تشکیل میدهند و بحمدالله در بردسکن مواردی بسیار نادر از این دست اتفاق افتاده ولی بازهم مردم باید با هوشیاری بیشتری در فضاهای مجازی فعالیت داشته باشند.

 

وی اظهار داشت :فضای مجازی برای جوامع هم میتواند فرصت باشد و هم تهدید و چه بهتر اینکه ما این فضا را به عنوان یک فرصت مغتنم بشماریم و فضای مجازی را برای پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی بکار گیریم.

 

فرزانه بیان داشت:البته نقد منصفانه و ارائه پیشنهاد در فضای مجازی با رعایت حفظ شاءن اجتماعی  فرد و بدور از هرگونه قصد و توهین میتواند به عنوان پیشبرد امر به معروف و نهی از منکر تلقی شود ولی باید مراقب بود که  این نقد و بررسی ها باعث تخریب فرد مسئول و نقد شونده نشود.

انتهای پیام/.