به گزارش خبرنگار صبح توس؛ محمد علی آبادی فرماندار شهرستان جغتای که ظهر امروز در جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر این شهرستان سخنرانی میکرد، اظهار داشت: باید اجرای برنامه های فرهنگی در راستای افزایش شور و نشاط اجتماعی در شهرستان گسترش یابد.

علی آبادی افزود: امروزه اعتیاد به عنوان یک مسئله مهم و اساسی در جامعه مورد توجه قرار گرفته است و متاسفانه علی رغم تمام برنامه های اجرا شده توفیقات چندانی حاصل نشده است.

فرماندار جغتای خاطرنشان کرد: دو چالش مهم در راستای مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری از اعتیاد را فقدان برنامه های جامع برای پیشگیری و نبود اعتبارات کافی به منظور گسترش فعالیت های بازدارانده می باشد.

وی یادآور شد: استراتژی عمده مسولان و دست اندرکاران از ابتدای انقلاب تا اوایل دهه ۸۰ برخورد سخت و نظامی با ورود مواد مخدر و عرضه آن بوده است، اما در حال حاضر مبارزه نرم و برنامه های پیشگیرانه نسبت به گذشته مورد توجه مسولان قرار گرفته است.

علی آبادی در پایان با تاکید بر استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد، گفت: در استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد به منظور مبارزه با مواد مخدر در شهرستان جغتای کوتاهی صورت گرفته است و از این رو لازم است به منظور افزایش مشارکتهای مردمی تلاش های بیشتری صورت گیرد.

انتهای پیام/