به گزارش صبح توس؛ جلسه ستاد هماهنگی برگزاری کنگره استانی شعر اهل بیت(ع) ظهر امروز در محل دفتر فرماندار تایباد برگزارشد. حجت الاسلام علی کریم پور، مسئول حوزه ادیان و مذاهب اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در این جلسه ضمن تاکید براینکه گامی که برای اهل بیت(ع) بر می داریم باید قوی و تاثیرگذار باشد، گفت: امسال این کنگره با موضوع حضرت زهرا(س) قرار است که شانزدهم اسفندماه در تایباد برگزار شود.

 

وی ضمن اشاره به اینکه شعرای برتر در این کنگره شعرخوانی خواهندکرد، افزود: تا به امروز بیش از 300 اثر به این کنگره رسیده است که سه داور استانی در دبیرخانه کنگره این آثار را بررسی و برترین ها را انتخاب می کنند.

 

وی با تاکید به فضاسازی سطح شهر، بیان کرد: این کنگره ماه عسل هشت شب شعری بود که در سطح استان برگزار شده است. این کنگره با موضوع حضرت زهرا(س) باحضور مهمانان فرهنگی و تقریبی از سراسر استان، آبرویی برای این شهر خواهد بود.

 

وی تصریح کرد: بدنه جامعه باید بدانند که 95 درصد از اندیشه جهان اسلام مشترک است و تنها پنج درصد بین مذاهب اختلاف است. باید مواظب باشیم تا دشمنان این پنج درصد را بزرگ و سبب ایجاد تفرقه بین جوامع اسلامی نکنند.

 

حسین شرافتی راد، فرماندار تایباد ضمن عرض خیر مقدم گفت: نیاز جامعه امروز ما خنثی سازی توطئه های دشمنان اسلام درراستای ایجاد نفاق و تفرقه در جامعه ماست.

 

وی خاطرنشان کرد: هرقدمی که مسئولی برای این کنگره ارزشی بردارد، توفیقی خدادادی است که نصیب وی شده است.

 

فرماندار تایباد با اشاره به اینکه تایباد شهر وحدت است، ابرازکرد: تایباد ثابت کرده است که هر مراسم استانی در آن گرفته می شود با همت مسئولین شهرستان، بسیار آبرومند برگزار می شود.

 

انتهای پیام/