مهدی عزتی، در گفتگو با صبح توس؛ گفت: سازمان بهزیستی در چهار حوزه توانبخشی(معلولین)، امور اجتماعی ( زنان سرپرست خانوار و مهدهای کودک )، پیشگیری(مراکز مشاوره و مراکز ترک اعتیاد)، مشارکت های مردمی(کمک های مردمی) فعالیت دارد.

 

رئیس اداره بهزیستی شهرستان تایباد ادامه داد: 17 هزار نفر تایبادی متشکل از 3100 خانواده تحت پوشش بهزیستی شهرستان هستند.


وی افزود: اداره بهزیستی شهرستان تایباد در سال جاری اعتباری بالغ بر ۱۷ میلیارد ریال داشته که با پرداخت تسهیلات قرض الحسنه تا سقف 20 میلیون تومان به افراد تحت پوشش جهت اشتغال در طرح های کشاورزی، دامداری، صنایع خدماتی گام موثری در اشتغالزایی استقلال مالی خانواده های تحت پوشش برداشته است.


عزتی تصریح کرد: این اداره همچنین وسایل کمک توانبخشی از قبیل ویلچر، سمعک و غیره را به صورت رایگان در اختیار معلولین قرار داده است.


رئیس اداره بهزیستی تایباد افزود: هزینه ای جهت زنان بی سرپرست خانوار بیمه شده تامین اجتماعی از طرف بهزیستی شهرستان در نظر گرفته شده که به صورت ماهیانه پرداخت می شود.


وی گفت: بهزیستی با کمک سایر نهادها و دستگاه های دولتی برای خانواده هایی که در شهر زندگی و دارای دو عضو معلول هستند 30 میلیون تومان، برای خانواده هایی که در روستا زندگی 18 میلیون تومان و برای خانواده هایی که دارای یک عضو معلول هستند یک تا هشت میلیون تومان کمک بلاعوض پرداخت کرده است.


عزتی بیان کرد: از اوایل سال جاری تاکنون 18 واحد مسکونی آماده و با کمک سایر دستگاه های دولتی به خانواده هایی که دارای عضو معلول بودند، تحویل شده است.


وی در پایان ضمن اشاره به اینکه بهزیستی اداره ای حمایتی و تخصصی در زمینه خدمت رسانی به معلولین و محرومین است، از نهادهای دولتی خواستار شد تا نسبت به مناسب سازی مبلمان شهری برای تردد افراد معلول و سالمند اقدا‌م و امکاناتی از قبیل آسانسور، بالابر، سطح شیب دار و غیره تدارک ببینند.

 

انتهای پیام/