به گزارش صبح توس؛ حجت پرهیزگار، رییس پلیس راهور تایباد روز دوشنبه در جمع دانش آموزان دبستان دخترانه باران مهر تایباد بیان کرد: آموزش ترافیک از خانواده آغاز می شود و چنانچه افراد خانواده با فرهنگ ترافیک آشنا شوند و در رفتار خود آن را رعایت کنند، می توانند بر فرزندان خود نیز تاثیر بگذارند.


وی افزود: بعد از خانواده مدارس مهمترین مکان آموزشی هستند و معلمان و مربیان می توانند به صورت نظری و عملی کودکان را با عبور و مرور و خطراتی که آنها را تهدید می کند، آشنا سازند.


وی مشارکت دانش آموزان را یاری دهنده پلیس در ارتقاء فرهنگ ترافیک دانست و عنوان کرد: ما دانش آموزان و همیاران پلیس را سرمایه اجتماعی خود می‌دانیم و معتقدیم مشارکت دانش آموزان یاری دهنده پلیس در ارتقاء فرهنگ ترافیک است.

 

رییس پلیس راهور تایباد گفت: باید فرهنگ ترافیک را در بین کودکان و نوجوانان نهادینه کنیم زیرا لازمه وجود امنیت است.


پرهیزگار اظهارکرد: هدف از برگزاری این بازدیدها و آشنایی کودکان با قوانین راهنمایی و رانندگی، ارتقاء فرهنگ ترافیک در بین دانش آموزان است و از آن جا که این قشر سرمایه های اصلی کشورند، بر همگان واجب است که در جهت رشد و پویایی آینده سازان این مرز و بوم تلاش وافری انجام دهند.


لازم به ذکر است؛ در ادامه یک دوره آموزشی با محوریت رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی در هنرستان پسرانه کار و دانش سید رضی تایباد نیز توسط مسئولین راهنمایی و رانندگی شهرستان برگزار شد.

 

انتهای پیام/