به گزارش صبح توس؛ غلامرضا صیادی در جلسه مدیریت بحران و معرفی طرح خادم (خانواده آماده در مخاطرات) که باحضور ائمه جمعه تشیع و تسنن ظهر امروز در دفتر فرماندار برگزار شد، گفت: این طرح به عنوان طرحی برای آماده سازی خانواده ها معرفی شده است و در آن داوطلبان به درب خانه ها مراجعه کرده و آنان را آموزش می دهند.

 

رئیس جمعیت هلال احمر تایباد ادامه داد: لازم است با معرفی و حمایت های همه جانبه تمامی مسئولین، نهادها و رسانه ها، خانواده ها تشویق و ترغیب شوند تا این آموزش ها را ببینید تا از آسیب های پیش‌بینی نشده جلوگیری شود.

 

صیادی اضافه کرد: می‌طلبد در خطبه‌های نمازجمعه این اطلاع رسانی انجام شود و مردم نسبت به این موضوع آگاهی پیدا کنند تا جلوی آسیب‌های اجتماعی و روانی جامعه گرفته شود و آسیب‌های جانی بوجود نیاید.


وی افزود: مربیان آموزش دیده این جمعیت در شهرهای تایباد، کاریز و مشهدریزه با مراجعه به درب خانه های مردم این آموزش ها را انتقال می‌دهند؛ اما برای پذیرش این مربیان از سوی مردم نیاز به همراهی ائمه محترم جمعه و جماعات و خبرنگاران شهرستان است تا مردم را به پذیرش و انتقال این آموزش ها ترغیب کنند.


رئیس جمعیت هلال احمر تایباد همکاری و همراهی ائمه جمعه و خبرنگاران را ستود و آن را بسیار موثر دانست و بیان کرد: ۲۴۰۰ خانوار در این طرح طی سال جاری آموزش خواهند دید که امیدواریم با این آموزش ها حداقل آسیب ها را در اتفاقات و بلایای طبیعی داشته باشیم.


وی در پایان از همکاری همه نهادها، به خصوص ناحیه مقاومت بسیج و آموزش و پرورش شهرستان تشکر کرد.

 

انتهای پیام/