به گزارش صبح توس؛ جلیل مشاری  صبح امروز در جریان بازدید از بخش اورژانس بیمارستان علامه بهلول گنابادی در جمع خبرنگاران با اشاره به بروز حوادث ترافیکی که منجر به مصدومیت می شود اظهار کرد: ارائه تمامی خدمات به مصدومین تصادفات در بیمارستان ها رایگان بوده و هزینه های آن باید توسط بیمه ها پرداخت شود.


وی افزود: شرکت های بیمه هزینه های خود را به صورت نقدی از بیمه گذار دریافت می کنند که محل برداشت پول از طرف بیمه ها حق بیمه شخص ثالث و سرنشین خودرو است، ولی این مبلغ را متاسفانه به بیمارستان ها پرداخت نمی کنند.

 

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گناباد ابراز کرد: در موارد حوادث ترافیکی، علاوه بر انجام رایگان خدمات درمانی، لوازم پزشکی مورد نیاز در درمان مصدومان نیز به صورت رایگان در اختیار مصدومان قرار می گیرد.

 

وی افزود: این امر هزینه‌های زیادی برای بیمارستان به همراه دارد که عدم انجام تعهدات بیمه‌های تجاری باعث شده بیمارستان‌ها با کمبود نقدینگی و تاخیر در پرداخت مطالبات کادر درمانی مواجه شوند.


مشاری تصریح کرد: بیمارستان ها براساس وظیفه ذاتی خود و از سوی کمک به مردم همچنان خدمات خود را بدون پرداخت بیمه ها انجام می دهد ولی اگر این روند ادامه پیدا کند بیمارستان ها و مراکز درمانی ما با مشکل جدی روبه رو خواهند شد.

 

وی افزود: بیمه ها هزینه های مربوط به خود را نقدی دریافت می کنند ولی سهم مراکز درمانی را پرداخت نمی کنند که باعث عدم پرداخت کادر درمانی بیمارستان ها می شود.

 

انتهای پیام/