به گزارش صبح توس؛فرماندار مه ولات در این جلسه ضمن گرامیداشت سالروز تاسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای اسلام و انقلاب گفت: انقلاب، ثمره خون هزاران شهید است که توانستند با از خودگدشتگی و ایثارشان در برابر رژیم پهلوی بایستند و نهال انقلاب را به بار نشانند و امروز این وظیفه ما  مسوولین است که از درخت تنومند انقلاب که به دستمان سپرده شده حفاظت و حراست نموده و دنباله رو راه شهدا باشیم.

وی در ادامه با اشاره به آیه شریفه و لا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون گفت: این نوع نگرش در بین مردم و مسلمانان باعث این شد تا مردم در زمان انقلاب در برابر رژیم تا دندان مسلح پهلوی به مقابله برخیزند و تا پای جان استقامت نمایند و بعد از آن نیز توطئه های دشمنان یکی پس از دیگری به فضل الهی و ایثارگری مردم انقلابی به شکست منجر شود.

 

رئیس اداره بنیاد شهید مه ولات در این جلسه اظهار کرد: هدف از تشکیل این جلسات ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین آحاد جامعه است و ما باید به فرموده مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را سرلوحه کار خود قرار دهیم.

 

رمضانی افزود:به مناسبت روز بزرگداشت شهدا مطالبی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و برنامه ها روز شهید از ۱۵ اسفند آغاز و تا ۲۲ اسفند ادامه خواهد داشت.

 

وی در خصوص برنامه های بنیاد شهید تصریح کرد:در همین راستا به نام و یاد ۱۴۶ شهید شهرستان ۱۴۶ اصحه نهال کاشته خواهد شد.

این مسول ادامه داد:دیدار و سرکشی از خانواده های شهدا ،راهپیمایی بزرگ خانوادگی در محل مزار شهید گمنام،مراسم شبی با قرآن ،برگزاری مراسم ویژه خانواده های شهدا و ایثارگران در محل امام زاده سید محمد محترم و همایش بزرگداشت شهدا از دیگر برنامه های بنیاد شهید مه ولات است که با همکاری ادارات شهرستان برنامه ریزی و اجرا خواهد شد.

 

 

 

وی عنوان کرد: حرکت همه مسوولان را می طللبد باید تا فرهنگ ایثار وشهادت را نسل به نسل انتقال داده ودر بین جوانان ونوجوانان ترویج دهند تا با ایثارو شهادت بیشتر آشنا شوند.

 

رئیس اداره بنیاد شهید مه ولات گفت: به منظور ارج نهادن به شهدا، ایثارگران و آزادگان شب شعر توسط ادره ارشاد اسلامی برگزار خواهد شد تا با تکثیر آن این فرهنگ به نسل‌های بعدی انتقال داده شود.

وی خاطرنشان کرد: ما وظیفه داریم تا فرهنگ ایثار و شهادت‌طلبی را به نسل‌های آتی منتقل کنیم و پیام شهدا را همیشه زنده نگه داریم

گفتنی است شهرستان مه ولات ۱۴۶ شهید  تقدیم نظام جمهوری اسلامی کرده است.

انتهای خبر/