شعبانعلی فرهمند درگفت‌وگو با صبح توس؛ گفت: با نزدیکتر شدن به ایام نوروز 97 و حضور گردشگران در سطح شهرستان در راستای حمایت از تولیدات و محصولات محلی در حال برنامه ریزی جهت برپایی سه نمایشگاه صنایع دستی و سوغات شهرستان کلات می باشیم.

 

رییس میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری کلات ادامه داد:در این نمایشگاه ها، صنایع دستی و همچنین سوغات ویژه شهرستان کلات برای مسافران نوروزی به نمایش و در معرض فروش گذاشته می شود.

 

وی افزود: این سه نمایشگاه با7 غرفه در کاخ خورشید، مسجد کبود گنبد و شهر زاوین می باشند که تمامی محصولات ارائه شده در این غرفه ها ازصنایع دستی تولیدات هنرمندان درسطح شهرستان و محصولات باغی،زراعی،کشاورزی ودیگر تولیدات کلات می باشد .

 

رئیس میراث فرهنگی کلات گفت: با برنامه ریزی های صورت گرفته و همکاری بخش خصوصی این سه نمایشگاه دایمی خواهند بود و ایجاد بازارچه و فروشگاههای صنایع دستی در روستاهای گردشگر پذیر بابا رمضان و لائین نیز با همکاری دهیاری محترم وشوراهای اسلامی در حال پیگیری است.

 

 فرهمند با اشاره به اینکه در جهت معرفی جاذبه های گردشگری و صنایع دستی شهرستان سال جاری در نمایشگاه صنایع دستی بین المللی مشهد شرکت نموده ایم افزود: برای معرفی شهرستان درقالب بروشور، بنر واقلام تبلیغاتی به مسافران، برپایی نمایشگاه معرفی جاذبه های تاریخی و طبیعی  شهرستان در محل کاخ خورشید  ، آماده سازی بناهای تاریخی جهت بازدید گردشگران اقدام نموده ایم.

 

رییس اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری افزود: 34 اثر تاریخی در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است و20اثر دیگر در شرف ثبت ملی خواهد بود

 

 وی در پایان بیان داشت: سه منطقه نمونه گردشگری قره سو،ارتکند و شهر کلات و دو روستای هدف گردشگری بابا رمضان و آبگرم و نه روستای دیگر از منطقه دارای جذبه گردشگری(ایدلیک،چرم کهنه،سینی کهنه،چهار راه،سد زاوین و ....)شهرستان هستند.

 

انتهای پیام /