به گزارش خبرنگار صبح توس؛ به دنبال انتشار خبر صدور دو حکم جالب برای دو شکارچی متخلف، خبرنگار ما طی تماس با مسؤول نمایندگی محیط زیست شهرستان جغتای، صحت این خبر را جویا شد.

 

مصطفی کلاته مسؤول نمایندگی محیط زیست جغتای با تایید این خبر گفت: برای دو نفر شکارچی متخلفی که توسط یگان حفاطت محیط زیست این شهرستان در محدوده دشتهای بخش هلالی دستگیر شده بودند، حکم قضایی صادر شد.

 

وی افزود: اتهام این دو شکارچی متخلف، شکار دو قطعه باقرقره با سلاح شکاری غیرمجاز می باشد در حوزه استحفاظی این شهرستان می باشد که پس از معرفی به دادگاه، به جرم خود اقرار کردند.

 

کلتاه یادآور شد: پس از اثبات ارتکاب جرم و با استناد به قانون، متهم ردیف اول به دلیل نگهداری یک قبضه سلاح شکاری و سه عدد فشنگ، محکوم به پرداخت جزای نقدی یک میلیون پانصد هزار تومانی در حق دولت شده و بابت شکار دو قطعه باقرقره با مشارکت همکار خود،  هر کدام محکوم به تحمل ۹۱ روز حبس شدند.

 

مسؤول نمایندگی محیط زیست جغتای خاطرنشان کرد: با نطر ابتکار این نهاد و همچنین مسول قضایی و در نظر گرفتن مجازات های جایگزین حبس و با توجه به اینکه یکی از متخلفین فیلم ساز می باشد، طی یک دوره مراقبت یک ساله به تهیه مستندی ۳۰دقیقه ای از حیات وحش و گونه های جانوری شهرستان جغتای و ساخت فیلم به مدت نیم ساعت با موضوع علت شکار غیر مجاز و همچنین مصاحبه باشکارچیان متخلف محکوم شد.

 

کلاته تصریح کرد: متهم دیگر این پرونده نیز با توجه به سابقه شغلی خود در زمینه تاسیسات ساختمانی، به انجام ۲۷۰ساعت خدمات عمومی رایگان به عنوان تاسیساتی و لوله کشی و انجام تعمیرات سیستم های گرمایشی در مدارس مورد نظر جغتای محکوم شد.

انتهای پیام/