به گزارش خبرنگار صبح توس؛ حجت الاسلام علی اکبر موحدی پور در خطبه های این هفته نماز جمعه این شهر با اشاره با تلاش های شهیدان رجایی و با هنر در راستای نهادینه کردن امور تربیت اسلامی در آموزش و پرورش، گفت: اگرچه کم کاری برخی دولت ها مانع از گسترش امور تربیتی اسلامی در مدارس شد؛ اما نسل جوان فعلی تربیت دینی خود را مدیون تلاش های شهیدان رجایی و با هنر در سال های اول انقلاب می داند.

 

امام جمعه جغتای افزود: عدم اختصاص منابع مالی کافی در سال های اخیر به امور تربیتی مدارس مانع توسعه زیرساخت ها در این حوزه شده است، از این رو امیدواریم مسئولان به این بخش از آموزش و پرورش توجه بیشتری داشته باشند.

 

نظارت بر بازار شب عید باید افزایش یابد

 

امام جمعه جغتای با انتقاد از افزایش غیرقانونی قیمت برخی کالا ها در بازار گفت: افزایش سرسام آور برخی قیمت ها در بازار به گونه ای است که احساس میشود مسئولان دولتی از وضع بازار اطلاعی ندارند و التهابات آن را درک نمی کنند.

 

وی افزایش نظارت ها بر بازار شب عید را یکی از ملزومات رعایت حقوق مصرف کنندگان دانست و خاطرنشان کرد: باید نظارت بر وضعیت قیمت های بازار شب عید چند برابر افزایش یابد تا حقی از مصرف کنندگان ضایع نشود.

 

حجت الاسلام موحدی پور در ادامه با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در دیدار مردم آذربایجان، تشریح کرد: سخنان رهبر معظم انقلاب در این دیدار شامل محور های کارکرد اصلی انقلاب، آسیب شناسی انقلاب و اولویت های انقلاب در مقطع فعلی و آینده بود.

 

خطیب نماز جمعه جغتای افزود: ایشان در این دایدار همچنین با تاکید چندباره بر اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید ملی، از مسئولان خواست تا در برخورد با قاچاق کالا قاطع تر از قبل بوده و مانع از ورود کالاهای قاچاق به داخل کشور بشوند.

 

سقوط هواپیمای تهران- یاسوج موضوع دیگری بود که امام جمعه جغتای با ابراز همدردی با بازماندگان این حادثه دردناک، گفت: علی رغم هماهنگی خوبی که بین دستگاههای مختلف در محل حادثه ایجاد شده است، به علت شرایط جوی خطرناک منطقه، هنوز هم خبری از بسیاری از سرنشینان این حادثه تاسف بار نیست و تلاش ها برای یافتن و انتقال بقیه قربانیان ادامه دارد.

 

دشمن نمی تواند ایران امن را تحمل کند

 

حجت الاسلام موحدی پور با اشاره به حوادث خیابان گلستان هفتم تهران اظهار داشت: تعدادی از فریب خوردگان در ادامه اغتشاشات و و اخلال های خود باعث شهادت تعدادی ازعوامل انتظامی و بسیجی شدند که باعث تاسف و تاثر مردم و مسئولان شد.

 

وی گفت: دشمن نمی تواند ایران امن را تحمل کند و از همین رو شبیه رفتار آنها در قبال حوادث خیابان پاسداران، به دنبال دامن زدن به هر حادثه ای هرچند کوچک در داخل کشورمان می باشد.

 

انتهای پیام/