به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام والمسلمین میری امام جمعه شهرستان مه ولات در خطبه این هفته نماز جمعه ضمن تاکید بر اهمیت تقوا گفت: هدایت شد آنکه تقوا را شعار دل خویش قرار داد و قلب خود را به نور تقوا روشن و منور کرد.

 

امام جمعه مه ولات با اشاره با ایام فاطمیه و خصوصیات و ویژگی های حضرت زهرا(س) یادآور شد: زندگی پر برکت حضرت صدیقه طاهره با اینکه از نظر زمان،مدت کوتاهی داشت؛ اما از نظر محتوا اتفاقات و سختی های فراوانی در تاریخ اسلام به همراه داشت.

 

حجت الاسلام میری افزود: کینه توزی مشرکین،جنگ های صدر اسلام و از دست دادن پیامبر و اتفاقات هولناک پس از ارتحال تنها بخشی کوچکی از دوران مشقت بار زندگی حضرت فاطمه زهرا (س) بود.

 

وی ادامه داد: حضرت فاطمه با این عظمت و بزرگی شخصیت ایشان آنقدر بزرگ و عظیم است که نه تنها برای عموم شیعیان بلکه برای ائمه نیز الگو و اسوه است.

 

خطیب جمعه مه ولات با بهره گیری از فرمایشات رهبری در خصوص شخصیت و عظمت حضرت فاطمه(س) اظهار داشت: باتوجه جنگ های زیاد امیرالمومنین و پیروزی ایشان این بانوی عظیم شان بی توجه به تجملات دنیا بودند.

 

وی به نکته مهم این بانو اشاره کرد و افزود: در زندگی معمولی این بزرگوار یک همسر نمونه و همچنین مادر نمونه برای فرزندان خودشان بودند.

 

امام جمعه مه ولات با اشاره به مناسبت ها در خصوص بزرگداشت خواجه نصیرالدین طوسی روز مهندسی یادآور شد: کارها را با استفاده از تخصص و آموزش های لازم دیدن انجام بدهید و این واژه در ساختمان سازی و جاده سازی کاربرد دارد.

 

وی تصریح کرد: اگر کسی پول نظام مهندسی بگیرد ولی تخصص و علم کافی نداشته باشد و عمل نکند و ساختمان دچار مشکل شد و انسانی فوت کرد مهندسی پول گرفته مدیون است در پیشگاه خداوند و مورد سوال قرار خواهد گرفت.

 

نماینده ولی فقیه در شهرستان مه ولات با اشاره به اغتشاشات شب شهادت حضرت زهرا خیابان پاسداران تهران گفت: اغتشاشات تاسف باری در شب شهادت حضرت زهرا در خیابان پاسداران تهران به وجود آمد ساده نبود و کاملا برنامه ریزی شده بود که اگر مماشات شود با متخلفین برخورد نشود ادامه خواهد داشت.

 

امام جمعه مه ولات گفت: حکومت باید اعمال قانون شود و برخورد شدید با مخلان امنیت انجام شود تا درس عبرتی برای سایر مجرمین شود.

 

وی همچنین با اشاره به دیدار معظم له با مردم غیور تبریز مطالبی مهمی عنوان کرد و افزود: ملت ایران در روز 22 بهمن امسال حماسه بی نظیر آفریدند معلوم است درک بسیار عمیقی ازانقلاب و اهداف واقعی انقلاب دارد و آنچه در کشور می گذرد مردم دل خوشی از بعضی مسائل ندارند.

 

امام جمعه مه ولات در خصوص دیدار رهبری به سه آفت بزرگ اشاره کرد کرد و گفت: اولین آفت مسئله عدالت است که تعدادی با بی عدالتی و اشرافیگری از زیر بار مسولیت برعهده دارند کوتاهی می کنند.

 

حجت الاسلام میری به دومین آفت بی توجهی به مستضعفان اشاره و خاطرنشان کرد: اعتماد به خارجی ها (استکبار) سومین و بزرگترین آفت است که نمونه های حرکت ارتجاعی و آفت انقلاب است.

 

انتهای پیام/