به گزارش صبح توس؛ محمدمهدی بحرالعلوم رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ظهر امروز در مراسم اختتامیه مرحله دانشگاهی بیست و دومین جشنواره قرآن و عترت که در دانشگاه علوم پزشکی گناباد برگزار شد اظهار کرد: کسانی که با قرآن انس گرفته و در زندگی خود از سفارشات آن استفاده می کنند مورد مغفرت الهی هستند و به سمت خدا حرکت می کنند.

وی افزود: یکی از اهداف برگزاری جشنواره های قرآنی در مرحله اول گسترش ترویج معارف اسلامی می باشد و سعی ما در این جشنواره ها به بعد فرهنگی و تاثیرگذاری آن بر زندگی دانشجویان و اساتید نیز است.

رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت گفت: قرآنی کتابی است که انسان را در هر دو جهان به رستگاری می رساند وعاشقان واقعی قرآن،کسانی هستند که شب ها،قرآن را تلاوت می کنند و با آن مأنوس هستند و روزها،در صحنه پرآشوب زندگی از آن الهام می گیرند.

وی افزود: در بیست و دومین جشنواره قرآن و عترت، ۳۸ رشته در ۸ بخش مختلف در نظر گرفته شده بود که در حدود ۵۰ هزار نفر در این دوره از مسابقات شرکت کرده اند.

بحرالعلوم با انتقاد از آمار کم شرکت کنندگان دانشگاهی در این مسابقات خاطرنشان کرد: چنانچه  معارف قرآنی در فضای خانوادگی و اجتماعی ما نهادینه شود، از بسیاری آسیب ها و ناهنجاری ها جلوگیری خواهد کرد و ما را به سعادت خواهد رساند.

وی با اشاره به تاکیدات رهبرمعظم انقلاب در خصوص فعالیت های قرآنی تصریح کرد: امروز با توجه به فضاهای موجود در راستای جذب مردم به قرآن باید از نوآوری های جدید استفاده شود.

انتهای پیام/